Půjčky pro nezaměstnané

Bankovní instituce se při poskytování peněz zaměřují na bonitní klienty. Pravdou však je, že často potřebují peníze půjčit klienti, kterým peníze skutečně schází, tedy klienti nebonitní. Mezi nebonitní klienty, kteří potřebují peníze, řadíme například nezaměstnané, ať už jsou to nezaměstnaní v pravém slova smyslu (pracující, kteří se ocitli bez pracovního poměru), nebo studenti, maminky na mateřské/rodičovské dovolené či senioři. Kdo však těmto lidem půjčí?

Řešení jim nabízejí nebankovní společnosti, které poskytují půjčky pro nezaměstnané. Přestože jsou půjčky cíleny právě na nezaměstnané klienty, může je získat téměř kdokoli. Důvodem, proč u bankovní společnosti nezaměstnaní na peníze nedostanou, ale u nebankovní společnosti ano, je dokládání příjmů, bez kterého se u nebankovních společností obejdete. Z druhé strany je potřeba zvážit, zdali budete schopni půjčku splácet. Pokud nebudete splácet včas a řádně, můžete být sankcionováni vysokými poplatky.

Půjčky pro nezaměstnané jsou poskytovány jako krátkodobé (Ferratum, Kredito24 nebo Zaplo). Jsou tedy spjaty s menšími finančními částkami a kratší dobou splatnosti. Důvodem je to, že jsou vnímány jen jako dočasné řešení před získáním práce. Můžete se však setkat i s dlouhodobými půjčkami (například Cetelem, Home Credit nebo Provident).

Výhody půjčky pro nezaměstnané

Půjčky s sebou nesou množství výhod, mezi které patří:

Rychlost (jako u většiny produktů nebankovních společností získáte půjčku do několika minut),

Dostupnost, která je spjata již se specifickým okruhem osob, kterým je půjčka poskytována, tedy s nezaměstnanými (minimálními požadavky kladené na žadatele o půjčku),

Vyřízení půjčky online z pohodlí domova,

Půjčky pro nezaměstnané přinášejí i další množství výhod, které jsou většinou spjaté s tím, že mohou být poskytovány nezaměstnaným.

Nevýhody krátkodobých půjček

Možnost půjčovat peníze rychle i pro nezaměstnané je vyvážena vyššími úrokovými sazbami a vyšším RPSN. Z druhé strany čím menší dobu splatnosti si nastavíte, tím méně přeplatíte na úrocích.

Možnost získat půjčku zdarma

U velkého množství nebankovních institucí (například Ferratum, Kredito24, Zaplo a další) máte možnost získat první půjčku zdarma (většinou do výše 3 000 až 5 000 Kč), tedy bez navýšení o poplatky.