proč investovat do garáže?

Investiční byty jsou minulostí, nyní letí investice do garáží

Zdá se vám investiční byt skvělou příležitostí, jak přijít k nějakým penězům navíc? Ve světe i v Česku se jedná o oblíbený typ investice do nemovitosti, která může v budoucnu znamenat příjemné zvýšení toku peněz do vaší kapsy v důchodu. Jak se ale proměňuje trh, mění se také typy nemovitostí, do kterých se vyplatí investovat. Proč byste měli popřemýšlet nad nákupem garáže?

Nemovitost, která neustále stoupá na ceně a má skvělou návratnost

Představte si scénář, ve kterém by cena vaší nemovitosti stále stoupala, a to bez ohledu na to, co se děje ve světe a realitách. Přesně do této kategorie nemovitostí spadají garáže. Z jejich pronájmu můžete mít mnohem vyšší návratnost než z investičního bytu, a hlavně si ji snadno můžete zakoupit, i bez hypotéky. Zdá se vám takový scénář příliš růžový? Kdepak. Aut stále přibývá, ale parkovacích míst je nedostatek. Zájem o garáže tak nijak neutichá, ale naopak stále stoupá.

Nejvyšší poptávka po garážích a garážových stáních je ve velkých městech

Nejvyšší poptávka po garážích je samozřejmě ve větších městech. Výborným příkladem je například Praha. Ceny garáží v hlavním městě stoupají neuvěřitelnou rychlostí a za posledních několik let dokonce stouply až dvojnásobně. Do české metropole míří za prací každý den hotové zástupy lidí. Ti, kteří se do města přepravují vlastním vozem, tak musí dopředu zvažovat, kde zaparkují. Pokud vezmeme v úvahu zvyšující se počet placených zón a zákazů parkování, nemají to majitelé automobilů vůbec snadné.

Nejlepší je garáž v blízkosti bydliště

Kromě dojíždějících za prací touží po své vlastní garáži také lidé, kteří v Praze žijí a vlastní automobil. Nákup či pronájem bytu v Praze bez vlastního parkovacího místa je strašákem všech řidičů, kteří o stěhování do hlavní metropole uvažují. Přičemž není překvapením, že největší zájem je o garáže v blízkosti místa bydliště.

Garáž se jeví jako atraktivní investice

Právě všechny výše zmíněné faktory nabízejí skutečně zajímavou příležitost všem, kteří touží investovat do nemovitosti. Na pronájmu garáže se dá totiž skutečně hezky vydělat, neboť ceny garáží jsou vyšroubované opravdu vysoko a zájem o ně rozhodně nebude klesat.

Kde si pořídit garáž? Atraktivní lokality není těžké najít

Zbývá jediná otázka – v jaké lokalitě si garáž či garáže pořídit? Odpověď je skutečně snadná – poohlédněte se po nabídce v atraktivních lokalitách, ve kterých je ohromná poptávka po bydlení, případně po lokalitách, do kterých stěhují svá sídla velké společnosti. Nejoblíbenější jsou samostatně stojící garáže, jež poskytují i místo na skladování věcí. Ihned v jejich závěsu jsou parkovací stání v parkovacích domech.

Výhody vlastnictví garáže?

Proč se vám nákup garáže vyplatí? V prvé řadě proto, že z jejího pronájmu budete mít každý měsíc příjemný obnos. Zadruhé, bude velmi snadné se ji zbavit v případě, kdy již nebudete chtít být nadále jejími majiteli. Na jejím prodeji navíc pravděpodobně slušně vyděláte. Zároveň není tak náročné koupit si garáž, jako shánět finanční obnos na nákup investičního bytu. Pokud si pečlivě spoříte, můžete si garáž či garážové stání snadno zakoupit za ušetřené peníze. Zároveň je vlastnictví a pronajímání garáže či garážového stání odborníky považováno za konzervativní investici, tudíž nemusíte mít obavy.

Vlastníte garáž, kterou nevyužíváte? Nabídněte ji k pronájmu a zvyšte příjem toku peněz do své kapsy. Pokud žádnou garáž nevlastníte a přemýšlíte nad investicí do nemovitosti, prozkoumejte nabídku garáží. Jak se totiž ukazuje, jedná se o skvělou investiční příležitost, kterou by byla škoda nevyužít.

Zdroj foto: www.freepik.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *