Pozor na špekulanty z wwwprezentace.cz (Web data s.r.o.)

Do redakce nám dorazila zajímavá faktura a cítím potřebu na tuto praktiku upozornit. Firma Web data s.r.o. naslepo rozesílá faktury (ve skutečnosti jsou to pouze výzvy k úhradě, ale v předmětu emailu je uvedeno faktura) na 4 990 Kč za údajné zviditelnění na webu wwwprezentace.cz. Nejen, že web samotný stojí za *!#&@\ a nechápu proč by tam někdo chtěl zviditelňovat, ale v katalogu není vůbec nic. Je tam vidět pouze nějaké číslo indikující, že by v dané kategorii snad několik položek být mělo. Nedělám si iluze, že by se na to pár chudáků nechytlo, kdyby z toho nic neměli, asi by nevkládali úsilí do rozesílky.

Jak tedy tento byznys funguje? Spousta firem faktury přeposílá na účetní oddělení a může se stát, že se tato „faktura“ zamíchá mezi ostatní a omylem dojde k proplacení. To je celé. Pošlete takovou bullshit „fakturu“ na desetitisíce firemních e-mailů a téměř jistě Vám nějaká platba přijde.

Pokud vám od společnosti Web data s.r.o. také přišla takováto výzva, nic neplaťte. I kdybyste za platbu skutečně dostali službu, kterou deklarují, je tato služba naprosto bezcenná.

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *