Pozor na špekulanty z wwwprezentace.cz (Web data s.r.o.)

Do redakce nám dorazila zajímavá faktura a cítím potřebu na tuto praktiku upozornit. Firma Web data s.r.o. naslepo rozesílá faktury (ve skutečnosti jsou to pouze výzvy k úhradě, ale v předmětu emailu je uvedeno faktura) na 4 990 Kč za údajné zviditelnění na webu wwwprezentace.cz. Nejen, že web samotný stojí za *!#&@\ a nechápu proč by tam někdo chtěl zviditelňovat, ale v katalogu není vůbec nic. Je tam vidět pouze nějaké číslo indikující, že by v dané kategorii snad několik položek být mělo. Nedělám si iluze, že by se na to pár chudáků nechytlo, kdyby z toho nic neměli, asi by nevkládali úsilí do rozesílky.

Jak tedy tento byznys funguje? Spousta firem faktury přeposílá na účetní oddělení a může se stát, že se tato „faktura“ zamíchá mezi ostatní a omylem dojde k proplacení. To je celé. Pošlete takovou bullshit „fakturu“ na desetitisíce firemních e-mailů a téměř jistě Vám nějaká platba přijde.

Pokud vám od společnosti Web data s.r.o. také přišla takováto výzva, nic neplaťte. I kdybyste za platbu skutečně dostali službu, kterou deklarují, je tato služba naprosto bezcenná.

6 comments

  1. Také mi dnes do mailové pošty přišla obdobná faktura na částku 5 990,- Kč.
    Další snaha podvodníka. Smutné. Je mi ho líto, že se nedokáže uživit poctivě a jen vymýšlí, jak ošidit důvěřivé. Jeho podvodné snahy, jak přijít snadno k penězům, co se mi podařilo dohledat, trvají od října 2021!!!

  2. Také dorazila „faktura“ na 5990Kč s platbou na účet 2701102551 / 2010. A shodou okolností mi asi o 2 dny dříve volaly 2 dámy a snažily se mi po telefonu vnutit něco obdobného a vyloženě mě tlačily do potvrzení údajů po odříkání jakési nabídky, čekaly na mé ANO. Pozor na to, to je taky velký podvod. Tím, že řeknete ANO, uzavřete podle platné legislativy smlouvu a oni můžou vesele fakturovat.

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *