Ferratum Group

Na trhu je nepřeberné množství poskytovatelů nebankovních půjček, v kterých je těžké se vyznat. Snadné vyřízení je samozřejmostí a v tomto případě jde o tzv. mikropůjčky.

Ferratum Czech

Jak již název firmy vypovídá, jedná se o českou společnost, která na trhu působí již několik let a je součástí skupiny Ferratum Group, společnosti, která je aktivní ve více než dvaceti zemích světa, ač je původem z Finska.

Finanční injekce nabízí od roku 2005, kdy našla mezeru na trhu a splňovala potřeby žadatelů o půjčku. Tímto krokem rychle expandovala za hranice Finska.

Ferratum půjčka

Od této půjčky je nazvaná celá skupina trhu pod názvem finská půjčku, u nás známy také pod synonymy půjčka na 24h či SMS půjčka (stačí zaslat krátkou textovou zprávu), dále je také známa jako půjčka před výplatou. Jak názvy odpovídají, jedná se o rychlé půjčky na pár týdnů.

Charakteristika půjčky

Půjčka se pohybuje od 500 do 10 000 Kč a strop je 45 dní, kdy jak název odpovídá, vrací se z výplaty a to jednorázově. Pokud máte problém se splacením, můžete až 3x prodloužit dobu splácení. Důležité je brát v potaz, že toto prodloužení není zdarma, ale za 15% úrok z půjčky.

Sjednání půjčky

Poprvé musíte vyplnit online formulář, kde zadáte základní údaje bez potvrzení příjmu a ručitele. Pokud půjčku splatíte, příště si ji můžete sjednat pomocí krátké textové zprávy.

Bezúročná půjčka

Specifickým úkazem u těchto půjček je to, že platíte fixní poplatek za každou půjčku, nikoliv však nepřehledné úroky. Avšak počítejte s tím, že RPSN se pohybuje ve stovkách %, což společnosti kompenzuje podstoupené riziko při těchto primitivních podmínkách. Ferratum byla průkopníkem, nicméně na trhu nacházíme několik nebankovních společností, jež jim byla vzorem.

Podmínky

Ferratum má tyto jednoduché podmínky – vždy aktivní jen jednu půjčku, čistý štít vůči firmě a věkové rozmezí mezi 21 až 75 lety.