Kontokorent: Finanční rezerva, která se může hodit

Každý se občas může dostat do situace, kdy nestíhá platit všechny své účty nebo si potřebuje nutně pořídit něco, na co mu nestačí vlastní finance. Nechcete si brát klasickou půjčku a jste schopni splatit půjčené peníze do jednoho roku? Využijte možnosti vzít si kontokorent. O co se jedná a jak si o něj můžete zažádat?

Co je kontokorent?

Kontokorent je typ úvěru, jde o povolený debet, který si v bance nastavíte ke svému účtu. Díky kontokorentu můžete čerpat peníze ze své debetní karty v případě, že už vám došly na účtu vlastní finanční prostředky. Můžete tak jít kdykoliv do mínusu, peníze si pak půjčujete od své banky a zároveň se nemusíte obávat toho, že nestihnete zaplatit všechny složenky, i když vám vaše peníze nestačí. O kontokorent si musíte zažádat u banky, při zakládání účtu. Ne vždy vám ale musí být schválen.

Schválení kontokorentu

O kontokorent si musíte nejdříve zažádat, banka vám jej pak musí k vašemu účtu schválit, přičemž zde rozhoduje tak jako u jiných typů úvěrů bonita klienta. Banka tak musí mít záruku, že budete schopni kontokorent splatit. U kontokorentu platí, že podle toho, jaký má klient příjem a jaká je jeho bonita, mu je schválena výše kontokorentu, tedy částka, kterou může překročit a může jít do mínusu.

Výhody kontokorentu

Oproti jiným dlouhodobým úvěrům je zde rozdíl v tom, že vyčerpaný limit z kontokorentu musí být vždy do jednoho roku dorovnán. Pokud ale víte, že toho nebude schopni, raději si zažádejte rovnou o dlouhodobý úvěr, kde jsou splátky rovnoměrně rozloženy. Pokud kontokorent včas nevyrovnáte, budete platit zbytečně velké úroky.

Mezi největší výhody kontokorentu patří to, že se nikdy nemusíte obávat toho, že na svém účtu budete mít nulu. Peníze z kontokorentu můžete využít na cokoliv a kdykoliv. Pokud ale zrovna nebudete kontokorent využívat vůbec, nic za něj bance neplatíte. Lze jej tak brát jen jakousi pojistku, protože nikdy nevíte, co nenadálého se přihodí a vy pak nebudete nikdy pozadu s platbami.

Úroky se pak platí za dny, kdy jste v mínusu, a to z částky, kterou jste vyčerpali.

One comment

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *