Kancelář

Na offshore s registrační agenturou PARKER & HILL

Podnikáte? Potom byste určitě měli znát pojem offshore společnost. Co tento termín vlastně znamená? To si povíme v následujících řádcích. 

Definice a základní informace

Zkusíme si to říct co nejjednodušeji, aby to každý pochopil, offshore společnost je firma, která provozuje své aktivity v jiné zemi, než ve které je registrována. Příkladem může být to, že si založím firmu například s prodejem ponožek v Estonsku, ale samotné ponožky budu prodávat v ČR. V Estonsku získám daňové úlevy a bude to tak výhodnější. 

Důležitým bodem, který zmínit je, že tato společnost je založena podle zákonů konkrétního státu, který často nabízí významné daňové úlevy pro určitý druh podnikání. Tyto země, známé jako daňové ráje, poskytují firmám mimořádné daňové výhody. Mezi nejznámější daňové ráje patří například Estonsko, Velká Británie, nebo Singapore.

Daňové ráje a jejich role 

Některé státy již mají dlouhou historii v poskytování svého právního prostředí zahraničním firmám pro účely offshore podnikání. Toto zmiňované speciální právní uspořádání, často označované jako international business company (IBC), umožňuje těmto společnostem podnikat výhradně mimo jurisdikci, ve které jsou registrovány. Samozřejmě, že i stát, který poskytuje registraci, získává mezinárodní kapitál výměnou za daňové výhody a právní jistoty pro offshore společnosti.

Legálnost offshore společnosti 

Na to, zda to je legální, se ptá mnoho lidí a podnikatelů. Přestože se daňové režimy mohou mezi jednotlivými jurisdikcemi lišit, obecně je daňové zatížení v daňových rájích nižší než v České republice.

Nejdůležitějším bodem, aby bylo offshore podnikání legální, je nezbytné důkladně znát nejen právní řád zemí, ve kterých budete podnikat, ale i praxi úřadů, které o vaší offshore společnosti budou rozhodovat.

Různé země a režimy jsou vhodné pro různé typy offshore podnikání. Pokud si nejste jistí výběrem správné offshore jurisdikce, je možné požádat o radu odborníky. Tuto radu nabízí například společnost parkerhill.cz. Nebojte se tedy požádat o konzultaci.

Výhody offshore společností

Hlavním důvodem pro založení offshore společnosti jsou již zmiňované daňové úspory. Nicméně, není to jediná výhoda. Offshore společnosti také nabízejí anonymitu, která zajišťuje soukromí a tajné vlastnictví společnosti v daňovém ráji.

Další výhodou je ochrana majetku, neboť s pomocí offshore společnosti lze vlastnit nemovitý, ale i movitý majetek. Tyto výhody činí offshore společnosti atraktivními pro mnoho podnikatelů. 

Jak založit offshore společnost?

Offshore společnosti se dají založit v různých jurisdikcích, například na Seychelách, v Británii, na Kypru, v Hong Kongu a mnoha dalších zemích. Celkově působí ve 24 jurisdikcích. 

Seychely jsou oblíbené pro zakládání offshore společností, přičemž celý proces lze dokončit do 48 hodin. Cena založení společnosti na Seychelách je přibližně 850 EUR, přičemž zde není žádná zbytečná administrativa a daně jsou nulové. 

Další možností je Estonsko, které díky členství v EU poskytuje přístup na trhy EU a má uzavřeny mnohé smlouvy o zamezení dvojího zdanění. Daň z příjmu právnických osob je zde 0 %, a to v případě, že je zisk použit na rozvoj společnosti. Destinace je také velmi oblíbená díky nízké míře byrokracie a možnosti pružné elektronické komunikace s úřady.

Zdroj fotografií: pixabay.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *