Rohlik.cz

Expanze Rohlíku na evropský trh bude velkolepá. Od investorů získal nemalé částky

Rohlík je český internetový obchod s potravinami, který vznikl v roce 2014 a za jeho vznikem stojí Tomáš Čupr. Český trh firma ovládla, nyní expanduje do zbytku Evropy.

Historie Rohlik.cz

V době svého vzniku byl Rohlik.cz senzací. Jak by také ne, když za ním stál stejný muž, který má na svědomí vznik Slevomatu a DameJidlo.cz (Foodora). Až do roku 2017 působil Rohlík pouze v Praze a Brně. Až když začala jeho obliba u zákazníků stoupat společně s tržbami, expandovala firma do Plzně, Liberce, Ústí nad Labem, Hradce Králové a Pardubic.

Expanze na evropský trh

Jakmile se Rohlíku povedlo stát se v České republice dostupným téměř pro každého, rozhodl se expandovat také za hranice. Potraviny je tak v současnosti možné si objednat díky Rohlik.cz také v Maďarsku, Rakousku, Německu a Rumunsku. V každé zemi má samozřejmě jiné jméno, aby byl pro zákazníky atraktivní. Málo zahraničních zákazníků by totiž z českého slova rohlík pochopilo, o jakou společnost se vlastně jedná. Jak se v jednotlivých zemích jmenuje?

  • V Rumunsku znají zákazníci Rohlik.cz jako Sezamo.ro
  • V Německu rozváží potraviny Knuspr.de
  • Po Maďarsku jezdí kurýři pro Kifli.hu
  • V Rakousku je znám jako Gurkerl.at

V plánu bylo také ovládnutí španělského a italského trhu, ale z těchto zemí se společnost na podzim roku 2023 stáhla.

Provozní zisk v Mnichově je dalším z mnoha úspěchů

Zatímco v jižní a jihozápadní Evropě se Rohlíku nedařilo, na německém trhu sklízí ohromný úspěch, což motivuje společnost k další krokům. Rohlik Group tak vzkvétá před očima a podle Tomáše Čupra roste ve všech zemích, kde působí. Pro fungování společnosti byl podle jeho slov zásadní provozní zisk, kterého dosáhla v Mnichově. Obrat společnosti za rok 2023 činil 700 milionů eur, tedy téměř 18 miliard korun. V říjnu loňského roku navíc Rohlík koupil společnost Bringmeister, což je německý online supermarket. Od roku 2021 mimochodem vlastnila Bringmeister česká investiční skupina Rockaway Jakuba Havrlanta. 

Investice do Rohlik Group

Aby byl rozvoj na zahraničních trzích ještě rychlejší, získal letos na konci června Rohlik Group investici od Evropské banky pro obnovu a rozvoj, Evropské investiční banky a společností Sofina, Index Ventures, Quadrille a TCF Capital ve výši 170 milionů dolarů, tedy přibližně 4 miliardy korun. Tyto finance využije společnost efektivně k dalšímu rozvoji a rozšíření nabídky svých služeb zejména na území Švýcarska, Rakouska a Německa. Již nyní doručuje Rohlík milion objednávek měsíčně a za loňský rok dokázal obsloužit více jak 800 tisíc zákazníků. Investice do Rohlik Group je v rámci programu na podporu vyspělých růstových společností.

Cíle, které si Rohlík vytyčil do roku 2030

Protože společnost rozhodně nemá malé cíle, do roku 2030 chce do svého portfolia přidat minimálně dalších 15 evropských měst. V Evropě poptávka po online prodeji potravin neustále stoupá a CEO Rohlik Group Tomáš Čupr toho chce naplno využít. Díky tomu, že dokáže svým zákazníkům nabídnout doručení objednávky ve stejný den a 97 % všech objednávek je doručeno včas, dá se předpokládat, že plány společnosti se skutečně vyplní. 

Patříte k zákazníkům splolečnosti Rohlik.cz nebo dáváte přednost jejich konkurentovi Kosik.cz? CEO Tomáš Čupr a jeho společnost je rozhodně ukázkou toho, že i české projekty mohou oslnit ostatní evropské státy a stát se senzací také za hranicemi. Až se tedy vydáte na dovolenou do Rumunska, Rakouska či třeba Německa, můžete si do svého ubytování nechat doručit nákup od Rohlíku.

Zdroj textu: www.e15.cz, www.lupa.cz

Zdroj foto: www.freepik.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *