KVIFF 2024

Vše, co potřebujete vědět o KVIFF 2024

Letošní ročník tradičního filmového festivalu v Karlových Varech je za dveřmi. Oficiální zahájení se koná již 28. června 2024 a návštěvníci se opět mají na co těšit.

Tradiční setkání milovníků filmu ve Varech

Každý rok se na přelomu června a července zaplní Karlovy Vary fanoušky filmu, ale také filmovými tvůrci, herci, herečkami a dalšími slavnými osobnostmi. Kdo se v době konání KVIFF nedostaví do Varů, jako kdyby ani nebyl. Pro město to samozřejmě znamená nemalé příjmy z turismu, na který si ale nemůže stěžovat ani ve zbytku roku. Seznam partnerů KVIFF 2024 je poměrně dlouhý a nechybí na něm například Innogy, Vodafone, Mattoni, Rohlik.cz či Orlen.

Základní informace o letošním ročníku

28. června 2024 bude zahájen již 58. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Prezidentem této exkluzivní filmové události je Jiří Bartoška a na návštěvníky čeká kolo 200 filmů, které si mohou vychutnat v celkem 12 kinosálech. Hlavním protagonistou letošní znělky festivalu je herec, producent a držitel Oscara Benicio del Toro. Ta si svou premiéru odbude během slavnostního zahájení a opět se její tvorby ujal Ivan Zachariáš.

Hvězdní hosté

Jak se již stalo zvykem, každoročně do Varů zavítají také hvězdní hosté. Kdo bude patřit k těm letošním? Účast na KVIFF potvrdili:

  • Viggo Mortensen
  • Geoffrey Rush
  • Clive Owen
  • Daniel Brühl
  • Steven Soderbergh

Festival Pass

Kolik letos zaplatíte za vstupenku? Cena jednodenního Festival Passu je 480 Kč, studenti, důchodci a držitelé karet ZTP za jeden den zaplatí 420 Kč. Chcete strávit na KVIFF více dní? Za třídenní vstup zaplatíte 1080 korun, zlevněné třídenní vstupné vás přijde na 900 Kč. Pět dní stojí 1 600 Kč, pro studenty, seniory a držitele ZTP pouze 1 350 Kč. Celofestivalová permanentka stojí 2 190 korun, zlevněná varianta 1 970 Kč.

Online přenos z Karlových Varů

Nedostanete se letos do Karlových Varů, ale rádi byste měli přehled o tom, co se na festivalu děje? Využijte k tomu KVIFF.TV. Ta je v provozu celoročně a nabízí bohatou nabídku filmových titulů a v době konání festivalu bude možné sledovat přímé přenosy.

Filmy

Seznam všech filmů, které budou na letošním ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, je možné najít na oficiálních stránkách. Kromě novinek budou na plátně kina uvedeny také poklady české kinematografie, které se dočkaly digitálního restaurování.

Ubytování

Ačkoliv máme Karlovy Vary spojené zejména s luxusními hotely, Grandhotel Pupp není tím jediným místem, kde se můžete v době konání filmového festivalu ve Varechu ubytovat. Návštěvníkům je k dispozici také množství jiných hotelů, apartmánů a penzionů, které je ale většinou nutné zarezervovat s řádným předstihem.

Stanové městečko

Ti, kteří chtějí během konání KVIFF nasát skutečnou festivalovou atmosféru, mohou složit hlavu ve stanovém městečku v areálu Rolava. Podmínkou je to, že si musíte přinést vlastní stan, který je po postavení nutné označit páskou přidělenou u vstupu. Platbu za pobyt ve stanovém městečku je možné uhradit pouze v hotovosti. Proto si s sebou do Karlových Varů přivezte dostatek peněz. V blízkosti areálu se nachází parkoviště, v samotném stanovém městečku jsou k dispozici sprchy, nonstop recepce, občerstvení, úschovna zavazadel a kempující mají rovněž možnost nabít si zde své mobilní telefony, notebooky a další elektroniku.

Plánujete letos vyrazit na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech nebo budete veškeré dění sledovat z pohodlí svého domova?

Zdroj textu: www.kviff.com, life.forbes.cz

Zdroj foto: www.freepik.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *