Úspora času i nákladů: Proč využít služeb náborové agentury při zaměstnávání cizinců

Nedostatek kvalifikovaných pracovníků pro určité pozice na domácím trhu je již několikaletý problém, vyřešit jej můžete s pomocí náborové agentury.

V současné době se české firmy potýkají s nedostatkem domácí pracovní síly. Především se to týká průmyslu, trend se ale rozšiřuje přes různá odvětví. Ani střední odborné školy neprodukují dostatek absolventů na to, aby byly v budoucnu tyto pozice plně pokryty.

Nabízí se řešení, a to zaměstnat kvalifikovanou pracovní sílu ze zahraničí. S tím se však pojí mnoho administrativních úkonů, které firmy od této příležitosti mohou odradit. Řešením je nechat si pracovníky zprostředkovat náborovou agenturou. 

Znalost tamního trhu a operativní řešení

Náborová agentura IRS Czech disponuje náborovými pracovními středisky přímo v zemích, kde pro vás pracovní sílu hledá. Díky tomu má detailní přehled o místním trhu i tamní legislativě. Náboráři se umí osobně s kandidáty setkat, pomoci jim s vyřízením všeho potřebného ještě, než dojedou do Česka a může tak vybrat ty nejvhodnější pracovníky, kteří přesně odpovídají požadavkům klienta.

Minimální administrativa a podpora v legislativě

Pokud se firma rozhodne spolupracovat s náborovou agenturou, odpadne jí veškerá administrativa spojená se zaměstnáváním cizinců v České republice. Agentura se postará o všechny potřebné dokumenty, pomůže pracovníkovi v komunikaci s cizineckou policií a dalšími autoritami, dohlédne na to, že cizinec má vždy správné a platné pracovní oprávnění.

Ani ve chvíli, kdy je daný člověk v Česku a již pracuje, administrativní zátěž neutichá. Na Úřad práce se musí hlásit nástupy či ukončení zaměstnání či jakékoliv změny v pracovním vztahu, například převedení na jinou pozici. 

Zákon o pobytu cizinců v ČR a zákon o zaměstnávání, které pracovně-právní vztahy cizinců v Česku upravují, se navíc mohou měnit, klidně i dvakrát za rok. Zatímco sledování a implementování změn může být pro personalistu ve firmě nadměrná zátěž, agentura si toto hlídá.

Komplexní služby a snížení rizik spojených s náborem

Agentura IRS Czech pomůže cizinci s adaptací nových zaměstnanců. To zahrnuje například zajištění povinného adaptačního kurzu pro pracovníky z třetích zemí, nebo jim pomůže s hledáním ubytování, což je důležité pro získání zaměstnanecké či modré karty.

Díky tomu se snižuje riziko, že kandidátovi nebude uděleno pracovní povolení. Pravděpodobně tak pracovník vždy nastoupí do práce, dle domluvy.

Spolupráce s náborovou agenturou IRS Czech zkrátka šetří čas i peníze, a to všechno se zárukou kvality. Firmy, které se chtějí naplno věnovat svému podnikání, mít komplexní služby, hladký průběh náborového procesu, minimum administrativy, a hlavně rychlé zajištění kvalifikované pracovní síly, pro ty by mohla být spolupráce s agenturou tím optimálním řešením.

Zdroj fotografií: pixabay.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *