Jak získat k zakoupeným spotřebičům prodlouženou záruku?

Záruční lhůta je v současné době zákonem stanovená, a to v rámci svého minima. Pokud se podíváme konkrétněji, tak je daným minimem lhůta 24 měsíců. Méně zkrátka záruční doba být nemůže. Co když ale chcete k zakoupeným spotřebičům získat prodlouženou záruku? Poradíme vám.

Zakupte si ji už v obchodě

Je mnoho prodejců, kteří nabízejí možnost prodloužení záruky. Pokud se ptáte, jak získat k zakoupeným spotřebičům prodlouženou záruku, je toto ta nejjednodušší možná cesta, která dnes existuje. V první řadě potěší to, že si často budete moci sami vybrat to, jak bude daná záruka dlouhá. Co ale může být negativem, to je fakt spojený s tím, že za prodloužení záruky můžete platit. Někdy i poměrně vysokou sumu.

Plaťte kreditní kartou

Kreditní karty jsou v dnešní době hitem. Dá se říci, že jenom máloco tento fakt změní. Většina lidí zná hlavně jejich základní výhody, kam se řadí:

  • Možnost získat část peněz z nákupů zpět
  • Bezúročné období
  • Možnost finanční rezervy

Pokud však platíte kreditní kartou za elektroniku, je možné v rámci dané platby získat i prodlouženou záruku. O jak dlouho to bude, to záleží na konkrétních podmínkách. Mohou to být třeba měsíce, stejně jako se může jednat o roky.

Zaregistrujte si výrobek

Třetí cesta je spojena s následnou registrací vašeho produktu. Jednoduše si ho koupíte a následně si ho, na stránkách výrobce, zaregistrujete. Díky tomu lze získat celou řadu různých poskytovaných výhod, mezi které zcela přirozeně patří i ta, která je spojena s prodlouženou zárukou. Její délka opět závisí na podmínkách.

Prodlužená záruka může být standard

Jsou výrobci, kteří svému zboží jednoduše věří. A to natolik, že nenabízí klasickou záruku, v délce dvou let. Svému zboží věří natolik, že k němu prodlouženou záruku dávají zcela automaticky. Někdy dokonce i tu celoživotní.  A kdo na tom vydělá? Vy jako zákazník!