Jak nejlépe zafinancovat váš vůz?

Plánujete koupit auto, ale nemáte dostatek financí? Není třeba zoufat. Dnes existuje několik metod, jak ho zafinancovat. A to velmi výhodně. Jednou z lákavých cest je operativní leasing pro soukromé osoby. Jedná se o formu takzvaného dlouhodobého pronájmu. Tato možnost je velmi oblíbená u firemní klientely, přičemž nyní se dostává i k té soukromé. A jaké jsou hlavní výhody této cesty? V první řadě jednoduché vyřízení. Vůz si můžete vybrat a hned s ním v podstatě odjet. Bez složitých potvrzení a prověřování, jako v případě klasického leasingu, nebo půjčky.

Platíte jenom nájem

Není třeba obávat se ani jakýchkoliv vysokých výdajů, které by byly s financováním vozu touto formou spojeny. Jediná měsíční platba je nájem za daný automobil. A tato platba zahrnuje:

  • Domluvenou cenu za užívání vozidla
  • Povinné ručení
  • Havarijní pojištění včetně skel

Vozy jsou v plné záruce

Zaujala vás možnost toho, že budete platit jenom měsíční splátku? Pokud ano, nezapomeňme připomenout, že vůz bude také v tovární záruce. Jakákoliv péče o vůz tedy bude plně pokryta na základě záruky. Chybět nebudou ani sezónní pneumatiky. Opět se jedná o pozitivum, které běžný finanční leasing nedokáže nabídnout.

Stále s novým vozem

Zatímco u finančního leasingu po skončení smlouvy vůz zůstává vám, operativní leasing může přijít vhod tomu, kdo hledá stále nový automobil. Po vyřízení formalit můžete současný vůz vrátit a získat vůz opět zcela nový. I to je výhoda pro toho, kdo hledá stále skvělý jízdní komfort.

A pokud nepatříte do skupiny těch, kteří chtějí nový vůz, ale raději ojetý, a to z důvodu lepší finanční dostupnosti? Můžete si ho klasicky koupit. Možností může být i tzv. roční ojetý vůz, starý maximálně jeden rok. Je lákadlem hlavně proto, že má nízký nájezd, stále vysokou kvalitu, tovární záruku a přitom také podstatně nižší cenu, než v případě klasické koupě nového.