Vývoj ceny zlata v prvním čtvrtletí roku 2017

Zlato patří mezi celkem oblíbené investiční možnosti, pokud jde o investice do drahých kovů. Je oblíbené hlavně pro jeho dostupnost, a to ve formě:

  • Slitků
  • Mincí
  • Cihel

Důvodem obliby je také vývoj jeho ceny, která s ohledem na dlouhodobý pohled stále stoupá. Podívejme se společně na vývoj ceny zlata v prvním čtvrtletí roku 2017.

Jak se dařilo v lednu?

Leden byl s ohledem na vývoj zlata poměrně dobrým měsícem. Na samotném začátku roku 2017 se tento drahý kov prodával zhruba za 1 140 dolarů. Cena však výrazně rostla, a to až na hodnotu lehce atakující sumu 1 220 dolarů. U této částky se však dostavil rapidní pokles, kdy cena v posledním lednovém týdnu spadla na hodnotu okolo 1 190 dolarů. Poté ale opět následoval nárůst.

I únor byl spojený s růstem

Stejně jako leden, tak i únor můžeme označit za měsíc, během kterého hodnota zlata rostla. Od propadu v lednu se růst přenesl i do února, a kromě několika drobných zanedbatelných propadů musíme říci, že se jeho hodnota zastavila pod hranicí 1 260 dolarů. Tato byla pro vývoj cen zlata poměrně zlomová, jelikož od té doby začala jeho cena padat. Na konci měsíce činila hodnota zhruba 1 230 dolarů.

Březen byl jako na houpačce

Únorový pokles se přenesl i do začátku měsíce března, a tak cena zlata padala až na hranici 1 200 dolarů. Stále se ale nejednalo o pokles jak pod hodnotu ze začátku roku, tak pod pokles v posledním týdnu měsíce ledna. Poté nastalo krátkodobé stabilní období, které bylo spojeno s následným růstem. Ten započal v polovině měsíce března a od té doby, pokud pomineme pár drobných korekcí, zlato stále roste. Dokonce tak, že v posledních dnech měsíce března došlo k tomu, že jeho cena překonala výše zmíněný únorový rekord.

Jak je patrné, tak i přes několik výkyvů byl vývoj ceny zlata v prvních třech měsících roku 2017 spojený s dlouhodobým růstem. Ten se očekává i nadále.