Pojištění mobilního telefonu – kdo ho nabízí a za jakých podmínek?

Dnes už si můžeme pojistit téměř vše. Může to být naše osoba, může to být naše bydlení, stejně jako to mohou být i naše věci. Příkladem je pojištění mobilního telefonu, které je v posledních letech také jednou z dostupných možností. Pokud vás právě tato pojistná ochrana zajímá, podívejte se společně s námi na to, kdo ji nabízí a za jakých podmínek.

Jak může pojištění mobilního telefonu vypadat?

Pokud se podíváme na to, jak může takové pojištění mobilního telefonu vypadat, je třeba říci, že má hned několik podob a obvykle záleží na tom, kdo přesně ho nabízí. Pokud bychom ho měli k něčemu přirovnat, může se jednat třeba o havarijní pojištění u našeho vozu. Podobné parametry má i pojistka telefonu, která se vztahuje především na:

  • Ztrátu nebo odcizení telefonu
  • Poškození telefonu
  • Doplňkové služby – zapůjčení nového

U koho je pojistka telefonu dostupná?

Pokud se ptáte, kde si pojištění mobilního telefonu sjednat, existuje hned několik možností. Ideální je oslovit přímo prodejce, kde jste daný přístroj koupili. Ideální je sjednat si ochranu už při samotné koupi. Toto dnes nabídne řada obchodů, jako třeba Alza, CZC, Datart, nebo i iWant či iStyle. K dispozici jsou obvykle různé varianty pojistek, a to s ohledem na to, jakou ochranu budete chtít a na jak dlouho ji budete chtít. Konkrétní výběr je přirozeně na vás samotných.

Kolik zaplatíte?

I zde primárně záleží na tom, u koho se rozhodnete si pojištění sjednat. Orientačně ale musíme říci, že daná služba je zpoplatněna roční sumou, která velmi často odpovídá zhruba deseti procentům ceny daného telefonu. Je tedy na zvážení, zda ji využijete, nebo nikoliv. Cenu samozřejmě ovlivňuje také rozsah pojistky – tedy na jaká rizika se vztahuje. Čím je jich více, tím vyšší cena vás bude pochopitelně čekat. I když se tedy může zdát, že ceny jsou vysoké, když jde o telefony za cenu okolo dvaceti tisíc, je možná dobrou volbou myslet na ochranu takového zařízení.