Krátkodobé půjčky

Dnešní hektická doba je finančně náročná a každý si sem tam potřebuje půjčit nějaké peníze. Dnes se podíváme, kde si bezpečně půjčit peníze s krátkodobým horizontem splacení. Prověřených a bezpečných společností je tu celá řada. Půjčit hotově i bezhotovostně si můžete v okruhu známých, což pokud budete splácet je nejlepší volba. Pokud ne, můžou se zničit lidské vztahy. Pokud to nechcete riskovat nebo na to nemáte žaludek, pak máte tři možnosti pro půjčení peněz. A to buď od bankovních institucích, nebankovních společností či od soukromých investorů.

Bankovní společnosti

Banky jsou nejspíše nejdůvěryhodnějším subjektem, od kterého si můžete půjčit. Mají silné zázemí a nehrozí zde velká rizika krachu. Na finančním trhu najdete spousty bankovních domů, které díky reklamám jsou víceméně ve vašem podvědomí. Do banky jde největší procento klientů, kteří potřebují finanční injekci. Pokud budete mezi nimi, zvažte nejdříve kolik si potřebujete půjčit, kolik přeplatíte, zda máte čistý rejstřík dlužníků a jakou výši půjčky vám banka nabídne při pohledu na vaše potvrzení příjmu. Pokud s jednou z těchto věcí máte sebemenší problém, nezbude vám nic jiného, než jít k nebankovní společnosti či soukromému investorovi.

Nebankovní společnosti

Pokud v bance neuspějete, můžete zkusit štěstí u nebankovních společností, které mají menší nároky na půjčku, ale za to mají horší podmínky než v bance díky riziku nesplacení půjčky. Pokud nemáte jinou možnost a nutně potřebujete půjčit, srovnejte si podmínky převážně u těchto prověřených společností a jejich různorodých úvěrů.

Mezi nejznámější nebankovní poskytovatele půjček na českém trhu patří Provident Financial, Home Credit, Cofidis, Triangl, Esofin či Acema Credit. Ale spousta lidí má po devadesátých letech tyto společnosti odsouzené jako nespolehlivé. Nicméně v dnešní době tyto společnosti podléhají Zákonu o spotřebitelském úvěru a nejsou na jejich fungování stížnosti.

Soukromí investoři

Pokud vám nepůjčí ani v jedné z horních možností, máte ještě možnost jít za soukromým investorem. Nicméně mnoho z nich je nedůvěryhodných a může vás to stát spoustu nervů a problémů. Tato možnost je pro vás krajně nevýhodná a velmi pečlivě si prostudujte podmínky. Pokud i přes toto všechno o ně máte zájem, internet je těchto inzerátů plný a pokud jste ze staré školy podívejte se do inzertních novin.