Kouzelná půjčka

Kouzelná půjčka je dalším poddruhem půjček, které se vyznačují malou částkou a krátkou dobou splácení. Nazývá se také jako finská půjčka nebo mikro půjčka. Díky tomu, že jsou na trhu poměrně krátce a také díky svému lákavému názvu se o ni zajímá stále více a více případných klientů. Za svým líbivým zevnějškem se ale také skrývají extrémně vysoké úroky, které dosahují výše úroků v zastavárnách – až 359,89 % p. a. (ročně). Za jejím proniknutím na český trh stojí britská úvěrová společnost a její popularita stále sílí.

Jak dlouho trvá získání a co to obnáší?

Zájemce může získat půjčku během hodiny, společnost nabízí půjčky do 10 tisíc se splatností od 10 do 30 dnů. Ačkoliv je jedním z hlavních lákadel rychlost sjednání, pročtení cca 22-tistranných obchodních podmínek trvá přibližně 2 hodiny. Společnost také odmítá poskytovat půjčky zadluženým a problémovým klientům, kteří své dluhy nesplácejí. Denně je zpracováváno kolem 150 žádostí a schváleno jich je jen 20%. Toto by mělo signalizovat, že společnost nezneužívá špatné sociální situace klientů, ale to, že půjčka by měla sloužit jen pro případy urgentní potřeby.

Nevýhody kouzelné půjčky

Hlavním mínusem je určitě vysoký úvěr, který jistě některé zájemce odradí. Další nástrahou je poplatek za poskytnutí půjčky, který činí 150 Kč, a který se stává součástí úročené jistiny. Pro příklad – pokud si půjčíte 10.000 Kč na 30 dnů, ve finále zaplatíte 13.108 Kč. Dalším problémem může být odstoupení od smlouvy. To sice zachovává zákonnou 14- ti denní lhůtu, ale je to nutné učinit písemně na adresu doručování. Proto je vhodné si zjistit nejen adresu sídla společnosti, ale také právě adresu doručovací. Háčkem může být také to, že pokud klient včas půjčku nesplatí, je jen na společnosti, jaké řešení mu nabídne. Za prodloužení splatnosti je opět účtován poplatek, který se pohybuje okolo 400 Kč, který se započítá do jistiny, a úroková sazba tak opět vzroste.