Jak na akcie?

Investovat lze v současné době do různých věcí. A jedny z nich jsou i akcie. Podívejte se společně s námi na několik rad a tipů, které vás zcela jistě nezklamou. Hned na úvod je třeba říci, že tato možnost s sebou přináší hned několik výhod, jako je:

  • Perspektiva vysokého výnosu
  • Nízké poplatky
  • Vysoká likvidita

Roli hraje způsob investování

Na ten byste rozhodně neměli zapomínat, jelikož ovlivňuje vaši cestu k zisku. Můžete se vydat cestou aktivních investic, kdy obchodujete daný cenný papír v horizontu hodin nebo dní. Jsou ale i možnosti dlouhodobějších investic, od 3 měsíců výše. Zde už by měla hrát roli správná diverzifikace portfolia. Co to znamená? Že nevsadíte vše na jednu kartu, ale že se budete snažit své finance rozdělit do více cenných papírů.

Vyberte správného brokera i trhy

Na akciový trh se dnes bez brokera jenom těžko dostanete. Dnes se jedná o společnost, která vám právě daný přístup zprostředkuje. Možností, na jaký trh vstoupit, je hned několik. V rámci světa se může jednat třeba o americké burzy NASDAQ a NYSE. Pokud zůstanete v Čechách, zcela jasně dominuje Burza cenných papírů Praha a RM-SYSTÉM. Obvykle záleží na konkrétním brokerovi, jaký přístup prostřednictvím své nejčastěji bezplatně poskytované platformy umožní.

Vyvarujte se chyb

Těch ve svém začátku můžete nadělat více než dost. Jak se jim vyhnout? Zkuste demo účty, kdy si vše, tedy první investice i ovládání platformy vyzkoušíte nanečisto, s virtuálními penězi. Dále je třeba mít znalosti a sledovat aktuální informace, které se na akciovém trhu pravidelně zveřejňují. Velmi častou chybou jsou také emoce. Nenechte se jimi pohltit – analytické myšlení je základ.

Další chybou může být výrazná páka. Jde o možnost, kdys virtuálně zvětšíte objem svých finančních prostředků. Vysoké zisky s tím spojené mohou být sice lákavé, ale na druhou stranu platí, že lze o peníze také rychle přijít.