posilování doma

6 tipů na přístroje a další vybavení, které by vám nemělo chybět v domácí posilovně

Chystáte se zřídit si domácí posilovnu? Zde je několik tipů, co by vám v ní nemělo chybět.

1.    Cvičební podložka

Ať už holdujete józe, pilates, nebo se jen potřebujete před tréninkem i po něm pořádně protáhnout, kvalitní podložka by vám neměla chybět. Nejen že její protiskluzový povrch usnadňuje provádění cviků, ale navíc její měkký povrch chrání vaše klouby před možným bolestivým stykem s tvrdou podlahou.

TIP: Abyste svou domácí posilovnu využili naplno, vybavte ji speciální podlahou, která prostor odhluční a zabrání poškození původní podlahy například při pádu činek apod.

2.    Běžecký pás

Běžecký pás je parádním cvičebním společníkem, díky kterému se můžete projít a proběhnout, i když tomu počasí nepřeje. Na běžeckém pásu navíc můžete praktikovat i další cviky, například speciální posilování, různé druhy skoků atd.

3.    Rotoped

Jestliže disponujete posilovnou větších rozměrů, rozhodně si pořiďte i rotoped. Jízda na kole je více než vhodná jako kardio či na rozehřátí svalů před posilováním. Pokud se vám rotoped do posilovny nevejde, zvažte rozkládací verzi, která ve složeném stavu moc místa nezabere.

4.    Nastavitelné činky

Pokud v klasické posilovně obdivujete velké stojany s činkami všech možných hmotností, na doma si pořiďte ty s nastavitelným závažím, které jsou prostorově úsporné. Jestliže si příliš nelibujete v těžkých vahách, vybavte se například jen malou sadou tří činek, které využijete hlavně při pilates či chůzi se zátěží.

5.    Multifunkční hrazda

Fanouškům cvičení s vlastní vahou doporučujeme do domácí posilovny nainstalovat multifunkční hrazdu. Ta je k dostání buď na stojanu, nebo s žebřinami a upevněním na zeď. Pro posílení zad, paží a břicha provozujte například stahování lopatek, shyby podhmatem i klasické, přítahy kolen, přednožování a přitahování nohou k hrazdě.

6.    Zrcadlo, švihadlo i jóga bloky

Mezi neopomenutelné doplňky domácí posilovny patří i zrcadlo, abyste si mohli kontrolovat správné provádění cviků. Nezapomeňte ani na švihadlo, díky kterému skvěle posílíte celé tělo, a další příslušenství (jóga bloky, nafukovací míče, pěnové válce apod.), které dodá vašemu cvičení další rozměr a švih.

Zdroj obrázku: Gorodenkoff / shutterstock.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *