5 důvodů, proč zvolit oblek na míru místo běžné konfekce

Ať už potřebujete pánský oblek do práce, oblek na běžné nošení, společenský oblek na svatbu nebo luxusní moderní oblek pro výjimečné příležitosti, jistě hledáte takový, který vám bude nejen dobře sedět, ale bude i pěkně vypadat. Proč se vyhnout konfekci a nechat si ušít oblek na míru?

Pokud jste dosud byli zvyklí na klasické obleky z konfekční módy, jistě jste si všimli, že ne vždy vám sedí tak, jak byste si přáli. Možná je načase zjistit, jaké výhody vám může poskytnout oblek šitý na míru. Že nevíte, kde si takový oblek nechat ušít? Made to measure oblek si můžete nechat připravit v krejčovství KADLEX Praha, kde zjistíte, že pánský oblek může být součástí vaší osobnosti.

Váš oblek bude jedinečný – sami si vyberete jeho vzhled

V běžné nabídce obchodů (i těch specializovaných) najdete desítky pánských obleků v různých provedeních, ale pořád jde o konfekci, která počítá s unifikovanými rozměry i vzhledem, což nemusí být v mnoha směrech vyhovující.

Oproti tomu pánský oblek šitý na míru není limitován v podstatě ničím. Chcete klasický vzhled obleku s vestou a košilí, black tie oblek, blazer, smoking, oblek v nestandardní velikosti, extravagantní oblek s výrazným vzorem nebo neobvyklou barvou? Černý oblek je klasika, ale co třeba béžový, bílý, šedý, tmavě modrý, hnědý, zelený nebo kostkovaný oblek? Líbil by se vám pánský oblek se zajímavě tvarovanou klopou, se zvýrazněnými kapsami nebo byste si rádi vybrali knoflíčky, které nikdo jiný nemá? V krejčovství, kde šijí obleky na míru, vám vyjdou vstříc v čemkoli a vytvoří dokonalý oděv, který bude odrážet vaši osobnost.

Více o oblecích zde.

Budete mít na výběr ty nejlepší materiály

Kvalita materiálu hraje u obleků velkou roli. Přestože se u prestižních značek setkáte s příjemnými materiály, opět jste omezeni ve výběru barev nebo vzorů. Předností made to measure obleků je, že si v krejčovství můžete v klidu sednout se vzorníky látek a společně se zkušenými krejčími vybrat takové materiály, barvy a vzory, které vám budou vyhovovat. Pro šití obleků na míru se vždy volí ty nejkvalitnější látky, aby byl výsledek opravdu dokonalý. Značky jako Successori Reda, Dormeuil, Ermenegildo Zegna, Ariston Napoli, Loro Piana, nebo Holland & Sherry nabízí materiály, které osloví i ty nejnáročnější elegány.

Krejčí vám připraví oblek přesně pro vaši postavu

Každý jsme jiný, a proto platí, že ne každému sedne oblek zakoupený v obchodě. Stačí, že máte širší ramena, níže posazené boky nebo delší ruce a rázem máte problém. Konfekce na takové „odlišnosti” není připravena a často se proto stává, že vám oblek prostě nesedne.

V případě obleku šitého na míru toto neplatí. Krejčí si během měření pečlivě zaznamená veškeré míry a díky tomu bude moci připravit oblek, který vám bude dokonale sedět, a dokonce dokáže zamaskovat nedokonalosti postavy. Pomůže schovat vypouklejší břicho, zvýrazní ramena, správně rozvrhne rozmístění knoflíků, aby oblek neodstával, naměří ideální délku rukávů i nohavic.

Šití obleku je malým rituálem

Nakonec je dobré zmínit i to, že nechat si ušít oblek na míru není stejné jako zajít do obchodu a vybrat si oblek visící na ramínku. Návštěva zakázkového krejčovství pro vás může být úžasným zážitkem, kdy si dáte šálek dobré kávy, popovídáte si s krejčím o vašich představách a společně vytvoříte oblek, který vás bude skvěle reprezentovat.

Cena vs. kvalita

Zajímá vás, kolik stojí oblek na míru a jak dlouho trvá ušití obleku? Samozřejmě, že cena pánského obleku ušitého na míru je vyšší oproti konfekci, ale jeho hodnota se odráží v jeho kvalitě, precizním zhotovení i v tom, že vám skvěle padne. Takový oblek nebude viset ve skříni, ale stane se oblíbenou součástí vašeho šatníku. Samotné šití obleku je otázkou několika týdnů, ale pokud spěcháte, lze oblek připravit expresně během několika dnů. Luxusní oblek na míru pro každou příležitost není jen obyčejným oděvem, ale cestou, jak být „svůj” v každém ohledu. A navíc, muž v dokonale padnoucím obleku dokáže okouzlit každou ženu.

Mohlo by Vás zajímat: KADLEX a KAZMA: Vytváříme styl i ve filmovém světě

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *