Zjistěte, zda dlužíte vy nebo někdo jiný: Online, bez registrace a vždy aktuálně

Problémy s financemi nejsou pro většinu lidí ničím cizím. Každý se občas dostane do situace, kdy mu nezbývá dost peněz na některé výdaje, a proto se mnoho lidí uchyluje k půjčce. To nemusí být problém, ale jen do té doby, než přestanete splácet. Poté se velmi rychle roztočí dluhová spirála, ze které se jen těžko dostanete ven.

Jak zjistit, zda dlužíte vy nebo někdo jiný?

Na internetu lze najít řadu různých registrů, ale vždy narazíte na to, že můžete po uhrazení příslušného poplatku zkontrolovat pouze sami sebe. To však není dostačující. Existuje celá řada životních situací, ve kterých se vyplatí ověřit bezdlužnost vašeho protějšku. Může jít třeba o nákup dražší movité věci nebo při pronajímání bytu někomu cizímu. Pokud by totiž dotyčný byl v exekuci, můžete se i vy sami dostat do potíží, ani nevíte jak.

V dnešní době existuje poměrně snadná cesta, jak zjistit, zda vy sami nebo někdo z vašich blízkých, potenciálních obchodních partnerů nebo třeba nový podnájemník není v exekuci. Tuto možnost nabízí exekuční registr, který je jediným veřejně dostupným registrem dlužníků, kde lze kontrolovat skutečně kohokoliv. Registr dlužníků vám pomůže nenaletět a vše si dopředu ověřit. Za drobný poplatek můžete být v klidu, že vám nehrozí žádné komplikace a máte přehled o dluzích vlastních i těch, u kterých by vás zadluženost mohla ohrozit.

Jak výpis získat?

Jedinou možností je využití Evidence exekucí. Jedná se o databázi, kterou spravuje Exekutorská komora. Stačí uhradit poplatek a můžete získat informace skutečně o komkoliv. Vše vyřídíte online na webu Exekuceinfo.cz bez jakékoliv registrace. Stačí zadat jen jméno, příjmení, datum narození nebo třeba rodné číslo. V případě firem a podnikatelů vám bude stačit IČO. Obdržíte informace o probíhajících exekučních řízeních. Údaje jsou vždy aktuální, protože je do systému zadávají sami exekutoři.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *