Výpis z evidence exekucí nově možno vyžádat na poště

Exekuce není v dnešní době nic neobvyklého. Spadne do ní poměrně velké množství lidí. Konkrétní zjištění daného faktu bylo v minulosti možné třeba jenom přes exekutora, popřípadě přes různé internetové portály. Doba však pokročila a výpis z evidence exekucí je nově možno vyžádat na poště. Konkrétně potom na takové, které disponují místem, které je označované jako Czech POINT. Dnes se jedná o zhruba tisícovku pošt, a tak je více než jasné, že dostupnost daných míst je skutečně velmi dobrá.

Kdo si může o výpis z evidence exekucí požádat?

Primárně to může být osoba, která chce prověřit sebe samotného a zjistit, zda proti ní není vedena případná exekuce. To ale není jedinou možností. Stejně tak není problémem prověřit i jakoukoliv jinou osobu. Důležité je znát jenom několik konkrétních údajů. O jaké se jedná? Je to:

  • Jméno a příjmení
  • Datum narození
  • Rodné číslo

Nic více není potřeba. Přímo na pobočce pošty se uskuteční spojení s Centrálním registrem exekucí ČR, který je známý také pod zkratkou CEE. Vše proběhne v podstatě na počkání a tak konkrétní osoba dostává do rukou výpis, který požaduje.

Kolik služba stojí?

Stejně jako v případě různých internetových žádostí a výpisů, i ten který je možné získat na poště, je zpoplatněný. Služba však není zase až tak vysoká, jelikož činí 50 Kč. Nutno ale říci, že se jedná o cenu jedné stránky daného výpisu. Pokud osoba exekuci nemá, nebo má například jednu jedinou, je jasné, že jedna taková stránka bude stačit. U notorických dlužníků ale je možné počítat i s tím, že stránek bude několik. Jak ukazují poslední průzkumy, není dnes žádnou výjimkou, že mnoho lidí má exekucí hned několik. Zde už se naopak může více vyplatit klasický výpis internetový. Pokud bude stačit jednoduchý elektronický náhled, je jeho cena stanovena na 60 korun. A to bez ohledu na to, kolik bude mít stran.