Pád Eura do 18ti měsíců – je to možné?

Článek je pouze spekulativní a nemůžete se podle něj rozhodovat v oblasti obchodování.

Co říkáte na to, že by se do 18ti měsíců mohla znehodnotit a vkročit do naprostého kolapsu jedna z nejsilnějších měn na světě? Euro bezesporu patří do největších globálních platidel. Tato jednotná evropská měna má však hmatatelné problémy a její kolaps by nemusel být žádným překvapením.

Spousta investorů se již pozvolna připravuje na přehodnocen svých spekulací, každý by na tom chtěl předčasně vydělat. Ve světě financí a akciových tipů je možné opravdu leccos. Nikdo nám nemůže zaručit, že v roce 2018 bude Evropa vypadat tak, jak jí známe nyní.

Kontraproduktivní vyjádření?

Spekulace o konce Eura jako takového jsou velmi pesimistické, ovšem nikterak nereálné. Velkou zvláštností je fakt, že tyto informace vycházejí z úst amerického profesora Teda Mallocha, který je šéfem lobistické PR firmy Global Fiduciary Governance. Ten by měl v dohledné době usednout na postu velvyslance USA v Evropské unii. Ví snad něco víc, než my? O Euru se rozpovídal před reportéry BBC ihned po té, co se na veřejnost dostala informace o jeho nominaci.

Chyba za chybou

Jak nám uvedl editor z webu Tradeportal365.com zabývající se tématy jako forex obchodování nebo binární opce, Euro hodně oslabilo v letech, kdy se celá Evropa pokusila pomoct Řecku a Irsku finančními injekcemi. Tyto neuvážlivé kroky přispěly k pozvolné sebe destrukci. Podle odborníků je nutné tuto měnu reformovat nebo zanikne. Bez kvalitní politické spolupráce Euro zanikne, ta je však z pohledu zasvěcených nereálná.

Nejhorším krokem a osudovou chybou pro celé Euro byl záchranný mechanismus Řecka v roce 2008. Nejdříve se mělo Řecko vrátit ke své původní měně Drachmě a teprve až po té se mělo Řecku jako takovému vypomoct. Podle odhadů by se Euro mohlo dostat do vážných potíží již v příštím roce a na konci roku 2018 zaniknout, nechme se tedy překvapit.