Jak vybrat studentský účet – porovnání

Běžné účty, které nabízejí banky, nejsou určené nutně jenom pracujícím osobám, jelikož dané instituce se zaměřují i na klienty z řad studentů. Těm je nabízený studentský účet. Ten je obvykle spojený s několika pozitivy, jako je:

  • Bezplatné vedení
  • Lepší zhodnocení vkladů
  • Nižší ceny za služby

Pokud jste studentem a aktuálně vybíráte ten pravý, podívejte se s námi na porovnání těch nejzajímavějších.

Studentský účet od České spořitelny

Velmi lákavý produkt, který láká hlavně na celou škálu služeb, které jsou zdarma. Bezplatné jsou příchozí a odchozí platby, stejně jako výběry z bankomatů České spořitelny. Dále nechybí ani platební karta Visa, nebo možnost bezplatného zřízení kontokorentu. Samozřejmostí je využívání internetového a mobilního bankovnictví, nebo celkem zajímavá služba s názvem Friends 24.

ČSOB studentské konto

Nejenom vedení účtu, ale i debetní karta, stejně jako bezkontaktní nálepka jsou při aktivním používání zdarma. Lákadlem je možnost neomezeného zadávání plateb, které jsou také zdarma – pokud jsou zadány prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví. Lákadlem může být i kontokorent, který lze bez dokládání příjmů získat až ve výši 20 000 korun českých. ČSOB však studentům nabídne i výběry ve vlastních bankomatech, a to pochopitelně také zcela bezplatně.

Studentský účet G2 od Komerční banky

Ani tato banka v nabídce nezaostává. Nabídne bezplatné vedení účtu, stejně jako jistotu bezplatných zadaných elektronických plateb. Účet lze založit už před osmnáctým věkem. Jakmile je tato hranice dovršena, může být zřízen povolený debet bez úroku, a to ve výši až 5 000 Kč. Zajímavým lákadlem je ale i finanční bonus. Komerční banka dává studentům, kteří předloží ISIC kartu, částku ve výši 350 korun českých. Ta je jim následně automaticky přispána na jejich zřízené bankovní konto a může být použita kdykoliv a na cokoliv.