Slevové akce: Jak se nenechat zlákat k nákupům, které nepotřebujeme?

Obchodníci jsou velmi chytří a ví, jak na lidi. Cílí na jednotlivé skupiny a své slevové akce mají dobře promyšlené, stejně tak jako reklamy, kterými zákazníky oslovují. A my Češi jsme už tak nějak naučení na slovo „slevové akce“ okamžitě reagovat.

Také jste si někdy něco koupili jen proto, že to bylo zrovna ve slevě? Možná jste to ale ani nepotřebovali. Doba, kdy jsme ale mohli rozhazovat peníze jen tak, je už dávno pryč. Jak tedy odolat a nenaletět vychytralým obchodníkům?

Výhodná slevová akce? Jak ji poznat

Je třeba dodat, že mnohdy se všemožné akce jen tváří jako výhodné. I tohle je velmi dobrý marketingový tah. Lidi prostě na tohle slyší, stačí srazit z původní ceny jen pár korun a už vás mají v hrsti. Jenže takhle to funguje. Je třeba ale dodat, že někdy se slevové akce skutečně vyplatí, a to hlavně při nákupu potravin.

I tak je potřeba mít se na pozoru a nepodléhat každé zdánlivě výhodné nabídce. Hlavně pokud jste se rozhodli, že budete šetřit, je potřeba mít nákupy dobře promyšlené. Jenže zákazník, který nad nákupem přemýšlí, příliš neutrácí.

Cenu si ověřte

Je dobré si cenu ověřit. Jak? Pokud vidíte nějakou hodně výhodnou nabídku a zdá se vám, že sleva je příliš lákavá, dejte si tu práci a najděte si stejné zboží za pomoci internetu i u jiného obchodníka. Tímto malým testem pak velmi často zjistíte, že jinde mají stejnou věc ještě za nižší cenu, a ani to nenazývají akcí.

Tohle většina lidí nedělá, jakmile vidí, že je něco, co je láká v akci, koupí to – a hotovo. Často to ale vede až k tomu, že člověku pak nezbydou peníze na nic jiného, třeba mnohem potřebnějšího.

Více nad nákupy přemýšlejte

Je třeba pochopit, že ne každá akce je skutečně tak výhodná. Navíc pokud chcete peníze šetřit, je skutečný nesmysl kupovat něco, co nepotřebujete, jen proto, že to právě dostalo nálepku akce. Všechny své nákupy si předem plánujte, piště si seznam potravin, které skutečně potřebujete, a stejně tak postupujte i při nákupech oblečení nebo drogerie. Je lepší koupit jen to nejnutnější, a pak zjistit, že vám peníze ještě zbyly, než nakoupit všechno možné a zjistit, že do další výplaty vám nezbylo nic.

Často ale právě slevy vedou k tomu, že se lidé vydají z peněz na celý měsíc a nemálo lidí se kvůli tomu i zadluží.

Zdroj foto: www.freepik.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *