Pojištění odpovědnosti: Na co všechno se vztahuje?

Pojištění odpovědnosti je známo jako pojistka na blbost – a je to vlastně pravda. Člověk nikdy neví, co omylem může způsobit. Škody, které jsou důsledkem náhody nebo nehody pak mohou být kryté právě díky tomuto pojištění. Pojištění odpovědnosti se hodí mít sjednané a využít se dá v osobním, ale i pracovním životě.

Vy i ostatní členové domácnosti

V případě, že si sjednáte pojištění odpovědnosti, budete navíc kryti nejen vy, ale i členové vaší domácnosti, a vztahuje se i na škody, které může způsobit váš domácí mazlíček. Zejména pak děti mohou doma něco rozbít, způsobit škodu ve škole či ve školce nebo mohou někoho omylem srazit při jízdě na kole. I když váš pes někoho pokouše nebo doma shodí drahou věc ze stolu, můžete to řešit přes tuto pojistku. To jsou pádné důvody, proč mít pojištění odpovědnosti sjednané.

Újma na majetku, zdraví i životě

Všichni víme, že život je plný nástrah. Cokoliv, co uděláme neúmyslně třetí osobě, může být z pojistky na blbost plně hrazeno. Příkladem je třeba i pád květináče z parapetu na hlavu chodce, který jde zrovna po chodníku pod našimi okny. Pojištění odpovědnosti se vztahuje na veškeré újmy na zdraví, životě a také majetku, které způsobí ten, kdo je pojištěný nebo někdo z jeho domácnosti.

Využít se dá i v zaměstnání

Vedle osobního života vedeme všichni také život pracovní. I tam se ale cokoliv může přihodit. Zapůjčili vám například v práci mobilní telefon nebo počítač a doma ho vaše dítě shodilo na zem nebo jste ho poškodili sami? I tyto náklady pak pokryje pojištění odpovědnosti. Vztahuje se to na pracovní vybavení, ale samozřejmě i na lidi, kteří se na pracovišti pohybují. Pokud se někomu z kolegů něco stane a nehoda bude s vaším přičiněním, pojišťovna uhradí všechny náklady za vás.

Dá se tedy říci, že pojištění odpovědnosti by měl mít sjednané každý. Někdy firmy samy automaticky pojišťují i své zaměstnance, ale v osobním životě je to na vás.

Zdroj foto: www.freepik.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *