RateCash

Peníze si dnes můžeme půjčit v bance, ale stejně tak i u nebankovních společností. Novinka, se kterou přišla společnost RateCash se však zabývá i možností, kdy by si lidé mohli půjčit doslova mezi sebou. Tento koncept dnes není ničím novým, jelikož hlavně v zahraničí je poměrně vyhledávanou volbou, nazývanou jako P2P půjčky. A právě s touto možností přichází i zmíněná společnost, a to s jasně danou vizí, která je spojena s maximální bezpečností a transparentností, což ostatně dokazuje registrace této společnosti u ČNB.

Pro žadatele, i investory

Společnost RateCash dnes nabídne své služby dvěma skupinám lidí. Tou první jsou samozřejmě žadatelé o půjčku, kteří tak mohou vybírat ze čtyř hlavních variant. Těmi jsou:

  • Půjčky bez výpisů
  • Půjčky s výpisem z registrů
  • Půjčky s výpisem a doložením příjmů
  • Půjčky s doloženými příjmy

Následně je samozřejmě na každém klientovi, jakou možnost si zvolí. Je jasné, že ty nejvíce jednoduché možnosti nabídnou nejnižší částky a také největší úrokové sazby.

Web je samozřejmě otevřený také investorům, tedy lidem, kteří mají za cíl hodnotit své peníze a tak se stanou těmi, kteří půjčují. Díky tomu jim RateCash umožní poměrně zajímavé zhodnocení, které je výrazně vyšší než například na spořicích účtech, nebo dalších spořicích produktech.

Jak vše funguje?

Princip fungování tohoto webu, tedy této služby je skutečně velmi jednoduchý. Jako žadatel o půjčku si na RateCash zadáte poptávku, tedy takzvanou aukci. Ta je následně k dispozici všem investorům, kteří tak mohou danou částku nabídnout. A to nikoliv nutně pouze celou, jelikož je možné každou z požadovaných půjček financovat třeba jenom částí a své finance tak pro rozložení rizika rozložit mezi více ostatních. Samozřejmě jako žadatel si poté můžete vybrat konkrétního investora nebo investory s nimi uzavřít klasickou smlouvu, která má všechny náležitosti hlavně spojené s tím, o kolik si žádáte a také jak budete splácet.