Qkonto

Když se mluví o kontech, velmi často si představujeme jenom to bankovní. Tedy účet, na kterém máme k dispozici požadované peníze. V souvislosti s tím je třeba říci, že existuje i takzvané Qkonto. Zde už nemluvíme ani o bankovním segmentu, ani nemluvíme o možnosti ukládat si peníze. Jedná se totiž o vcelku zajímavý úvěrový produkt, který můžeme přirovnat k takzvanému kontokorentu. Souvisí tedy s tím, že máme možnost získat poměrně zajímavou finanční rezervu.

Jaké má Qkonto parametry?

Podívejme se nejprve na základní parametry této možnosti. U té nás určitě zaujme celková zajímavost. Pokud se podíváme konkrétněji, je třeba říci, že Qkonto nám umožní zvolit si úvěrový rámec, který začíná na hodnotě 10 000 Kč a končí na hodnotě 50 000 korun českých. Pokud si takový rámec sjednáme, máme možnost jeho čerpání. A zde přichází na řadu hlavní výhoda. Daná částka nám je schválena a jenom na nás je, zda ji využijeme. Máme tedy možnost vzít si peníze jednorázově, stejně jako můžeme využít postupné čerpání. Třeba ve chvíli finanční nouze.

Komu je Qkonto určeno?

Podívejme se také na to, jaké konkrétní podmínky dnes Qkonto má. Ty jasně ukazují, že získat tento zajímavý úvěrový produkt je více než jednoduché. Zde je shrnutí toho hlavního, co by měl splnit každý žadatel:

  • Plnoletost
  • Tuzemské státní občanství
  • Zaměstnanecký nebo podnikatelský příjem

Jsou i případy, kdy není problémem získat daný úvěr i s jiným příjmem. Ten může plynout třeba z důchodu, stejně jako se může jednat i o příjem z renty. I to jsou situace, kdy je Qkonto schváleno.

Jaké jsou výhody?

Jistě to, že peníze nemusíme čerpat hned poté, co nám jsou schváleny. Hlavním pozitivem je jistě celková jistota finanční rezervy, která se nám může hodit za pár týdnů, ale i měsíců. Poté si stačí zvolit, kolik peněz nám bude na účet zasláno. A to okamžitě, bez jakýchkoliv dalších prověřování. Faktem zůstává i to, že peníze můžeme využít na cokoliv, dle našeho uvážení.