Půjčky bez registru

Pokud se dostanete do finanční tísně a potřebujete finanční hotovost co nejdříve, neměli byste se ukvapit. Někdy se zdá situace natolik svízelná, že je člověk ochoten přijmout první nabídku půjčky, na kterou narazí.

Vždy si dávejte pozor

Ne vždy musí mít ovšem štěstí, neboť může narazit na neznámou pochybnou společnost. Je obecně známo, že existuje tzv. registr dlužníků, který eviduje všechny případy půjček. Jelikož se jedná o evidenci, může nastat situace, že někdo svůj závazek již splnil, ovšem jeho výmaz z registru trvá určitou dobu. Pokud člověk požádá o půjčku u subjektu, který se registrem dlužníků řídí, je vyhodnocen jako dlužník, přestože jím třeba už dávno není. Pak nemá šanci půjčku obdržet.

S kontrolou registru to bývá těžší

Toho dnes využívá celá řada nejrůznějších společností, které na internetu inzerují půjčky bez registru. Vypadá to sice lákavě zejména pro skutečné, nebo i pro bývalé dlužníky, ovšem ne vždy může taková půjčka být výhodná. Zpravidla jsou takto nabízeny nebankovní půjčky a úvěry pro širokou veřejnost.

Některé společnosti sice deklarují, že posuzují žádosti klientů individuálně, s přihlédnutím k jejich aktuální situaci a bez ohledu na jejich nízké příjmy, takže se jim daří celkem snadno přilákat zájemce, zvláště když inzerují půjčky bez registru. Své reklamy vylepšují ještě tím, že hotovost poskytnou okamžitě, případně ji donesou až do bytu. To se však pro některé klienty může stát osudným.

Pokud se dostanou do potíží například v důsledku ztráty zaměstnání, nemoci nebo vinou jiné nepříznivé situace, snadnou spadnou do tzv. dluhové pasti. Začnou vytloukat klín klínem, jednou půjčkou zalepují jinou půjčku a nakonec přijdu o majetek, nebo třeba o starobní důchod v rámci exekučního řízení.
Proto je potřeba pečlivě zvažovat, zda se raději nevyplatí požádat o půjčku bankovní, nežli riskovat nebankovní půjčku bez registrace, u které hrozí nebezpečí, že člověk narazí na pochybnou společnost, která zneužije důvěřivé a málo solventní žadatele. Vždy je tady možnost využít dobře zvoleného finančního poradce, který Vám z problému pomůže také.