Půjčka od soukromé osoby

Co dělat, pokud potřebujete nutně půjčit peníze a odmítli vás jak v bance, tak i nebankovní společnosti? Kde hledat pomoc? Řešení pro pomoc ve finanční nouzi nabízí soukromé osoby podepsáním směnky, či jiné, pro ně výhodné smlouvy.

Proč volit směnku?

Nemusíte dokládat příjem, výpis z bankovního účtu či, zda zrovna někde pracujete a máte příjem či ne. Nikdo se nebude koukat do registrů dlužníků, ani jinak zjišťovat účel vaší půjčky. Je pouze na vás, jestli zapůjčené peníze použijete k zaplacení faktur, složenek, či účtů, kde již nastala doba splatnosti. Můžete jimi odvrátit hrozbu exekuce či jiných problémů. Je jen na vašem uvážení na jak dlouho si půjčíte a k čemu to využijete.

Kde hledat?

Pokud se na to nestydíte zeptat, či se nebude stydět váš protějšek, zapátrejte v okruhu vašich známých, z toho důvodu, že tito lidé již budou prověřeni a dozvíte se jestli vše probíhá, jak má. Další možností jsou jak noviny a další tisková média, tak internetové inzeráty. Pokud jste zapátrali a nezjistili dostačující informace ohledně podvodných nabídek, projděte si diskuze či jiné formy zkušeností ostatních lidí.

Kontrola údajů

Tyto půjčky nepodléhají žádné regulaci a proto se podmínky poskytnutí půjčky liší, čímž rozšiřují portfolio potenciálních klientů. Nejvíce se liší doba splatnosti, výše půjčky, podmínky a hlavně výše úroků. Tyto půjčky se sjednávají smlouvou, ale nejčastěji pomocí směnky, což je obchodovatelný cenný papír a v případě, že nesplníte podmínky, může věřitel směnku prodat vymahačům či jiným lichvářům, kteří po vás půjdou. Směnka musí obsahovat náležitosti, které jsou dány zákonem, jinak je neplatná. V textu se musí objevit přímé označení, že jde o směnku, slibu k zaplacení částky a označení kdo, kdy, komu a v jaké výši má platit a to celé stvrzeno vaším podpisem. Nezapomeňte si všechno pečlivě zkontrolovat, ať se nakonec nedivíte, kdo a jak vysokou částku po vás chce. Úroky z prodlení zde bývají až závratně vysoké. Hodně štěstí, pokud zvolíte tuto formu půjčky.