Půjčka se zástavou nemovitosti: Jaké výhody nabízí a vyplatí se vám?

Chcete si půjčit vyšší obnos peněz? Pak by se vám jistě hodil i výhodný úrok. Cestou, jak toho dosáhnout, může být půjčka se zástavou nemovitosti. Peníze můžete mít rychle, a navíc je využít na cokoliv dle vlastního uvážení. Jaké výhody má tento typ úvěru? Možná si díky tomu splníte konečně své sny.

V bance i mimo ni

Půjčka se zástavou nemovitosti není klasickou hypotékou, peníze, které si půjčíte, pak totiž můžete využít na cokoliv – ne jako u hypotéky, jde tak o bezúčelový úvěr. Výhodou však je to, že si můžete půjčit vysoký obnos peněz, a to za výhodných podmínek a obvykle i s nízkým úrokem. Peníze, které si půjčíte, jsou pro vás volně dostupné, využít se tak dají na koupi či stavbu domu či bytu, a samozřejmě i na podnikání a jiné. Půjčky se zástavou nemovitosti poskytují jak nebankovní společnosti, tak i banky, a jde o poměrně oblíbený typ úvěru, který má své výhody, ale i nevýhody.

Jaké jsou podmínky

Podmínkou pro získání této půjčky je samozřejmě záruka v podobě nemovitosti. Tu můžete vlastnit vy jako žadatel, ale dá se ručit i nemovitostí, kterou vlastní třetí osoba. Při žádosti o půjčku se nemovitost schválí jako vhodná a její hodnota se vyčíslí. To je v podstatě všechno, nemusíte dokládat své příjmy, což u jiných půjček možné není. U nebankovních společností se obvykle nenahlíží ani do registru dlužníků. Půjčka je tak přístupná pro všechny.

Výhody versus nevýhody

Kromě snadného schválení a rychlosti vyřízení spočívají výhody i v tom, že můžete dostat pevnou úrokovou sazbu. Splátky je možné rozložit si do delšího časového pásma, může to být až dvacet či třicet let, a půjčka se dá kdykoliv splatit předčasně bez poplatků. Oproti jiným půjčkám můžete díky zástavě nemovitosti získat skutečně vysoký obnos peněz, půjčka se zástavou nemovitosti je navíc rychle vyřízená. Pokud byste ale v průběhu let žádali o jinou půjčku, můžete mít v bance problém, což je nevýhoda. Jakmile nebudete splácet, o svou nemovitost v zástavě také samozřejmě přijdete, i s tím je třeba počítat.

Pokud ale nemáte jinou možnost, jak se k vyššímu obnosu peněz dostat, hypotéku například nedostanete, může být tato půjčka pro váš ideálním řešením.

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *