Rekonstrukce svépomocí? Pozor na bezpečnostní rizika

Chystáte se rekonstruovat? Pak spíše než nad penězi přemýšlejte nad vlastní bezpečností. Češi jsou totiž přeborníci v tom, že ve snaze ušetřit riskují vlastní zdraví a častokrát si z rekonstrukce koupelny či kuchyně odnesou akorát nepěkná zranění. Rychlá půjčka sice vyřeší potíže finanční, ale zdraví vám už nikdo nevrátí.

Ve stavebnictví hrozí potíže

Právě obor stavebnictví patří bezpochyby k těm, kde hrozí vysoké riziko různých pádů, zlomenin, pořezání apod. Právě proto bychom tyto činnosti měli vždy svěřovat do rukou odborníkům a nepokoušet se nahradit jejich um a zkušenosti vlastními silami.

Na co si dát pozor?

Při svépomocné rekonstrukci si skutečně často zahráváte se štěstím. Velmi nebezpečné bývají práce ve výškách. Často pro ně nemáte vhodné vybavení a chybí vám zkušenosti. Stačí pak jedna závrať a neštěstí je na světě.

Podobně však hrozí nebezpečí i na zemi. Ve výkopu hrozí zasypání už v hloubce 1,5 m. Na stavbě se také běžně manipuluje s těžkými materiály, které ale nebývají odborně zajištěné a hrozí riziko pádu. V neposlední řadě je nebezpečná každá manipulace s elektrickým vedením. Úrazy proudem patří k těm vůbec nejčastějším.

Bezpečnost na prvním místě

Při rekonstrukci proto vždy postavte bezpečí na první místo a dodržujte následující zásady:

  • Odborné činnosti svěřte profesionálům.
  • Nespěchejte. Pokud něco děláte sami, vyhraďte si na to dost času a před každým dalším krokem nejprve přemýšlejte, zda vám něco nehrozí.
  • Ujistěte se, že znáte technologický a pracovní postup.
  • Zkontrolujte, že všechna zařízení a nářadí jsou v perfektní kondici.
  • Použijte ochranné pomůcky – na stavbu nesmíte bez ochranných brýlí, rukavic nebo helmy.

Zajistěte si bezpečné financování

Kromě čistě zdravotních rizik hrozí také potíže s financováním. Vyberte si proto finančního partnera, který vám vždy pomůže. Půjčka na rekonstrukci by měla být flexibilní, rychle vyřízená a s nízkým úrokem. To vše vám může nabídnout Modrá pyramida, která je partnerem všech, kdo chtějí rekonstrukci dělat bezpečně a v maximální kvalitě.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *