Povinné ručení Axa

Pojišťovna Axa s. r. o. má tradici od roku 1998. Specializuje se především na zprostředkování pojišťovnictví, penzijní připojištění a stavební spoření. Naším tématem ale bude konkrétně povinné ručení – přesněji tedy pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Jak vyplývá z názvu, je to ze zákona nutné pojištění, které musí zřídit každý majitel či provozovatel vozidla hned první den provozu vozidla, a to pod sankcí pokuty ve výši tisíců korun nebo dokonce zákazu řízení motorových vozidel až na 1 rok. Slouží ke krytí újmy, která při nehodě vznikne třetí osobě.

Co a jak Axa v základu pojišťuje?

Zajišťuje pojištění osobních vozidel do 3,5 tuny a maximálním počtem 9 sedadel a přívěsných vozíků do celkové hmotnosti 750 kg včetně obytných. Podmínkou je SPZ přidělenou na území České republiky. Z povinného ručení pak hradí újmy vzniklé ublížením na zdraví nebo usmrcením, škody na majetku poškozených osob, účelně vynaložené náklady spojené s právním zastoupením v souvislosti s uplatňováním výše uvedených nároků a ušlý zisk.

Možnosti připojištění

Axa samozřejmě nabízí i širokou nabídku různých druhů připojištění, které klientovi v případě nehody ušetří spoustu starostí. Je jím úrazové připojištění až do 1.000.000 Kč, připojištění skel do limitu 40.000 Kč se spoluúčastí 1.000 Kč, připojištění zavazadel týkající se i živelní katastrofy, poškození nebo ztráty při nehodě či krádeže, živelní připojištění do limitu 100.000 Kč, připojištění střetu se zvěří opět do stotisícového limitu a základní i rozšířené připojištění právní asistence.

Výhody Axa povinného ručení

Axa vypočítává sazbu podle skutečného výkonu motoru, ne podle objemu a klient může vybírat z tří režimů pojistných limitů. Nabízí samozřejmě také bonusový systém s možností převodu od minulého majitele a desetiprocentní slevu při platbě na rok dopředu. Příjemným bonusem je 24 hodinová asistenční služba pomoci v nouzi na cestách v situacích, které se občas stanou každému. Ruku na srdce, kdo si alespoň jedno u nezabouchl klíčky v autě, nedošlo mu palivo nebo nepíchl pneumatiku?