Pojištění na dovolenou

Cestování je v poslední době velkou módou a velkým hitem. Pokud jde o cestu do zahraničí, je určitě dobré myslet i na nutnost ochrany. Jaké konkrétně? Máme na mysli pojištění na dovolenou, které je více známé pod pojmem cestovní pojištění. Jaké jsou jeho možnosti a varianty?

Pojištění léčebných výloh

Toto je základ, který každé cestovní pojištění, tedy pojištění na dovolenou nabídne. Jedná se o ochranu, která slouží k proplacení výdajů, které souvisí s případným zdravotním ošetřením. Bez ohledu na to, zda jde o nemoc, nebo třeba úraz. Konkrétně tento typ ochrany hradí:

  • Ošetření u lékaře
  • Různé zdravotní zákroky
  • Převozy

Důležité je vědět, že pojištění léčebných výloh může mít určité limity. Jsou to maximální sumy, které bude pojišťovna hradit. Čím jsou vyšší, tím lépe.

Pojištění zavazadel

Když se cestuje, tak jenom málokdy nalehko. I proto existuje pojištění zavazadel, které může celá pojistka také obsahovat. To řeší řadu problémů, které jsou spojeny zcela logicky jak s jejich odcizením, tak i s případnou ztrátou. Výsledkem je to, že celá situace je nahlášena jako pojistná událost. A to vede k faktu, že se do hry vloží pojišťovna, která případné škody spojené se ztrátou uhradí. Opět až do výše stanovených limitů.

Pojištění odpovědnosti

Třetí nejčastější varianta, která je spojena s naším chováním. Pokud někomu omylem způsobíme škodu na majetku, nebo na zdraví, může se do toho opět vložit právě pojišťovna. A ta ji uhradí za nás. Ideální nejenom pro toho, kdo doslova přitahuje různé maléry. Co dále potěší, to je i fakt, že tento druh pojistky je možné rozšířit třeba i na domácí mazlíčky na dovolené. Typickým příkladem je samozřejmě pes.

Kromě této klasiky může mít pojištění na dovolenou i několik dalších podob. Může se týkat zpoždění letu i zavazadel, storna dovolené, hezkého počasí, nebo dokonce i toho, že by bylo uneseno letadlo.