Krátkodobé půjčky na 30 dní – dobrý pomocník v mnoha situacích

Půjčky už dávno nemusí být spojeny nutně s desetitisícovými, nebo snad stotisícovými částkami. Požadavky klientů totiž jasně ukazují, že ti chtějí něco zcela jiného. Chtějí peníze, které by dostali ihned a mohli by je využít třeba na řešení svých krátkodobých problémů. A přesně takové jsou půjčky na 30 dní, se kterými, jak už jistě tušíte, přicházejí na trh tuzemské nebankovní společnosti. Pojďme se společně podívat na jejich charakteristiku, ale i na to, u jakého poskytovatele je nejlepší půjčku poptávat.

Krátká doba splatnosti nemusí být problémem

I když se mnoho žadatelů zděsí nad tím, že peníze musí po 30 dnech vrátit, není to zase až tak velký problém. A to z toho důvodu, že krátkodobé půjčky se specializují i na menší částky. Pravdou sice zůstává, že lze dosáhnout i sumy okolo 12 500 korun českých (poskytovatel Zaplo), ale většinou se finanční částky drží ve zcela jiných rovinách. Ty začínají na několika stovkách korun a končí na hranicích několika tisíc. Zkrátka ideální suma v případě, kdy nevyjdete s výplatou, nebo vám přijde nedoplatek za elektřinu a plyn. V takových případech už nebudete muset otravovat své přátele a známé.

V souvislosti s třicetidenní dobou splatnosti je třeba říci i to, že většina poskytovatelů nabízí možnost prodloužení, a to až o několik dalších měsíců. I to je velké pozitivum v případě, že se bojíte toho, že během měsíce nedáte vypůjčené peníze dohromady.

Jaké podmínky máme čekat?

Jedním slovem jednoduché. Začneme-li tím, co by měl splnit každý žadatel, potom je to především věková hranice 18 let, vlastnictví bankovního účtu na který je částka zaslána a dále je to jenom tuzemské státní občanství. Je-li i u vás v tomto směru vše v pořádku, můžete se pustit do vyplnění konkrétní online žádosti. A u koho? V tom vám poradí web FinMoney.cz. Jakmile je odeslána, začíná proces schválení, který také proběhne zcela bez povinnosti osobních schůzek, nebo podepisování smluv.

Díky tomu máte jistotu v tom, že nebudete muset dokládat váš příjem, ani nebudete hledáni v bankovních, nebo nebankovních registrech. Zkrátka a jednoduše počkáte maximálně několik desítek minut a poté už jenom zkontrolujete bankovní účet, kam peníze přijdou.

Jak nenaletět?

Pravdou zůstává, že v poslední době se vyrojila celá řada nepoctivých firem, které chtějí obrat své klienty. Pokud se nechcete nechat nachytat, vsaďte raději na prověřené a kvalitní poskytovatele. Ty vám doporučí nejenom výše uvedený web, ale můžeme vám je doporučit i my. Mezi ty hlavní poskytovatele, se kterými chybu neuděláte, rozhodně patří:

  • Blesková půjčka
  • Zaplo
  • Kredito24
  • CreditON
  • Ferratum
  • A koho doporučíme osobně? Určitě poslední jmenovanou společnost, která je na trhu nejdéle, má nejjednodušší podmínky a v nedávné době si dokonce požádala o bankovní licenci.

Jak půjčka Ferratum vypadá

Chcete-li se svěřit do rukou této nebankovní společnosti, pojďme se podívat konkrétně na to, co nám může Ferratum půjčka nabídnout. Začneme-li částkou, tak můžeme vybírat z půjček od 500 do 10 000 korun českých. Ty samozřejmě kombinujeme s termínem splatnosti, který je poněkud netradiční, jelikož lze vzít peníze i na dobu 45 dní. Tou nejmenší splatností je poté jeden týden.

Jelikož se jedná o poskytovatele s maximálně benevolentními podmínkami, nečekají vás registry, ani dokládání příjmu. Bát se není třeba ani toho, že byste byli na své cestě za penězi jakkoliv zdržováni. Nejenom, že není třeba posílat registrační poplatek, ale Ferratum Bank dokonce garantuje, že se prvotní informace o schválení vaší půjčky dozvíte již do 10 minut od žádosti. A pokud bude informace pozitivní, ihned je suma odeslána. A to tak, aby šla v ideálním případě v rámci stejné banky a připsání netrvalo déle, než pár vteřin.