Praha

Kanceláře v Praze: Nejlepší lokality, kde rozjet vlastní podnikání

Praha je často uváděna jako jedno z nejatraktivnějších míst pro podnikání v Evropě: má bohatou historii, umožňuje vysokou životní úroveň a náklady na provoz byznysu jsou na hlavní město relativně nízké. Je zde i vysoká koncentrace vzdělaných pracovníků – ty však musí zaměstnavatel nejdříve zaujmout. A jedním z benefitů mohou být i kanceláře, zvláště pak jsou-li umístěny v některé z atraktivních lokalit. Které části Prahy to jsou?

Lokalita kanceláří hraje nemalou roli

Je vaším snem vlastní byznys? V dnešní době už nejde o nic nesplnitelného – alespoň co se financí na rozjezd podnikání týče. Leckterá online půjčka vám zajistí peníze doslova po pár kliknutích, tím vše ale teprve začíná. Pokud plánujete i vlastní kanceláře a zaměstnance, čeká vás nelehký výběr lokality.

Lidé při hledání práce zohledňují jak dostupnost pracoviště, tak i úroveň jeho okolí, hlavně veřejných služeb a občanské vybavenosti. Z tohoto důvodu je lokalita, v níž se kancelář nachází, jedním z klíčových faktorů, které lidé při hledání práce v Praze berou v potaz. Pojďme se blíže podívat na místa, která jsou dlouhodobě nejvíc „in“.

Kanceláře v srdci Prahy

Praha 1 patří mezi nejvyhledávanější lokality hlavně díky své reprezentativnosti (dané z velké části historickou architekturou i možnostmi společenského vyžití) a výhodné poloze – několik dopravních uzlů veřejné dopravy zaručuje snadnou dostupnost. Navíc může adresa firmy v Praze 1 působit na některé klienty prestižním dojmem, což jsou v podnikání jistě body navíc.

Moderní, přátelský a zelený Karlín

Karlín je další oblíbenou lokalitou, a to nejen k bydlení, ale i za účelem pronájmu moderních kanceláří. Tato kdysi dělnická čtvrť v centru Prahy prošla v posledních letech značnou změnou: je zde mnoho nových či zrekonstruovaných budov s dostatkem prostor i pro velké firmy. V blízkém i širším okolí stanice metra najdete spoustu restaurací, obchodů, kaváren a osobitých míst konání koncertů – prostě ideální prostředí pro budování firemní kultury.

Karlín je znám také přátelskou a společenskou atmosférou či zelenými parky. Není proto divu, že se (i díky skvělé dopravní dostupnosti) řadí v oblíbenosti zaměstnanců na přední příčky.

Industriální Holešovice

Holešovice nesmějí v přehledu atraktivních lokalit chybět. Čtvrť na břehu Vltavy disponuje širokou škálou moderních budov a potažmo i kancelářských prostor. Holešovice jsou oblíbenou lokalitou pro firmy, které hledají neotřelé a kreativní prostředí. Místo je oblíbené (nejen) mezi mladými podnikateli i umělci, protože nabízí pestrou paletu stylových restaurací, kaváren a kulturních zařízení.

Místu dominuje areál Pražské tržnice (s centrálou společnosti Alza.cz), Výstaviště Praha s Průmyslovým palácem a v neposlední řadě také největší přístav na Vltavě. Nad ním se od roku 2003 u Libeňského mostu tyčí dvojice výškových budov Lighthouse. V nich a mnoha dalších moderních objektech najdete v Praze 7 kancelářské prostory s jedinečným charakterem.

Pokrokový Anděl

Anděl je pro kancelářské prostory jako stvořený – sídlí zde například společnost Seznam.cz nebo Óčko TV. Smíchov prošel v posledních letech velkými změnami a ty zásadní jej ještě čekají. Ale už nyní je místní úroveň občanské vybavenosti skvělá a jistě se bude nadále zvyšovat.

Kromě vynikající dostupnosti, a to i z letiště nebo vlakového nádraží, láká tato čtvrť spoustou moderních kaváren, bister a restaurací či možnostmi nákupů, například v OC Nový Smíchov. Po práci si můžete rovnou zajít do kina či divadla a na romantický Petřín je to odsud jen pár minut.

Moderní Pankrác

Pankrác se těší, co se pronájmů kanceláří týče, čím dál větší oblíbenosti. Sídlí zde spousta českých i zahraničních firem, a to jak kvůli skvělé dostupnosti, tak i pro občanskou vybavenost, která je dána například obchodním centrem Arkády Pankrác.

Pro firmy je na Pankráci k dispozici široká nabídka moderních kanceláří, které splňují všechny požadavky na komfort a flexibilitu. Díky svému umístění na okraji Prahy je Pankrác ideálním místem pro ty, kteří hledají kancelářské prostory v relativně tiché části města.

Zdroj obrázku: Shutterstock, Freepik.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *