Kalkulačka povinného ručení- skvělá pomůcka každého motoristy

Díky legislativním změnám jako například příspěvku na provoz hasičů, dojde v České republice k plošnému zdražení povinných ručení a to o 10 – 30%.

Díky internetu je vše jednodušší

Díky internetu si můžete srovnat ceny všech povinných ručení a ušetřit tak na měsíčním pojistném. Spoustu serverů nabízí porovnání formou kalkulaček, kam stačí zadat pár vstupních informací o Vašem vozidle (objem motoru, výkon, hmotnost, …). Stiskem tlačítka kalkulace na konci stránky formuláře Vám ušetří spoustu času, kdy Vám z pohodlí domova odpadne ježdění po městě a obcházení jednotlivých pojišťoven.

Srovnání máte během několika minut

Již během několika málo vteřin víte, jakou částku budete platit a to včetně limitů krytí, možnosti asistenční podpory, všech možných připojištění a doplňkových služeb. Pokud se Vám líbí cena/výkon¨ můžete si během několika málo kroků pojištění včetně různých připojištění rovnou koupit. Při srovnání více pojištění v různých pojišťovnách se Vám zobrazí přehledné grafické znázornění s přehledem ceny povinného ručení a za pomoci následného popisu si sami vyberete nejvýhodnější nabídku. Názorně vidíte rozdíl základních cen, což pro Vás může být úspora i několik tisíc korun ročně. Některé srovnávače Vám rovněž garantují 50% internetovou cenu za sjednání online.

Celý proces bez jediné návštěvy pojišťováka

Smlouva s pojišťovnou a zelená karta Vám přijde e-mailem a po vytištění můžete bezproblémově vyrazit na silnice. Zelená karta poté ještě přijde klasicky obálkou do schránky. Pokud tomuto systému příliš nerozumíte, či jí úplně nedůvěřujete, stačí zanechat kontakt a specialisté se s Vámi spojí. Cenu povinného ručení vozidla zejména ovlivňuje výkon, objem motoru, hmotnost a stáří. Faktory týkající se majitele vozu ovlivňuje věk, místo bydliště a hlavně odježděný počet měsíců bez nehody. Tyto tzv. bonusy řidiče mohou cenu pojištění ovlivnit až o 60%. Pro české řidiče je nejdůležitější cena, nicméně koukejte na rozsah pojistného plnění, který je důležitější než cena. Kompletní a profesionální servis pojišťovny v případě dopravní nehody Vás může ušetřit mnoha problémů s tzv. „lovci nehod“, kteří často využívají této nepříjemné životní situace k podpisu nevýhodných podmínek např. za zapůjčení náhradního vozidla, či odtahu.