Péče o pleť

Jednoduché každodenní rutiny pro péči o pleť a zdravý vzhled

Pokud chceme docílit zdravého vzhledu u naší pleti, musíme pro to udělat několik základních věcí. Že nevíte, o jaké položky se jedná? Nevadí, my vám to totiž na následujících řádcích rádi prozradíme. Proto čtěte a nechte se inspirovat společně s námi.

Jak se mohu starat každý den o svou pleť, aby byla stále svěží?

Každý z nás by měl do svého dne zařadit několik pečujících rituálů, díky kterým bude pleť stále svěží a v dobré formě. Není to vůbec nic složitého. Pro zajištění dobrého efektu je však důležitá pravidelnost. Když ráno vstaneme a zamíříme do koupelny, měli bychom náš obličej opláchnout vlažnou či studenou vodou. Buňky v naší pleti se zmobilizují a aktivizují. Následně je naše pleť připravena na aplikaci dalších pečujících prostředků. Zde už záleží na tom, co každému z nás vyhovuje. Někomu stačí tonikum, jiný raději aplikuje na pleť čistící mléko nebo pěnu. Co však můžeme doporučit vždy, je kvalitní oční krém a pečující denní krém. Tyto 2 přípravky jsou velmi účinné. Samozřejmě jen v tom případě, že je používáte opakovaně. Oční krémy výborně vypnou pleť u vašeho očního okolí. V případě ostrého slunce si pak určitě nasaďte i sluneční brýle s dobrým UV filtrem. Oční okolí je totiž na přímé slunce velmi citlivé. Díky nošení slunečních brýlí zabráníte zbytečnému vysušování kůže v tomto prostoru. Denní krém pak vaši pleť dobře hydratuje a váš vzhled tak bude zářivý od rána do večera. Na noc pak můžete aplikovat na pleť noční krém. Tomu by však mělo předcházet čištění pleti před spaním. V případě, že se líčíte, použijte na pleť vhodné odličovače. Na oči oční a na pleť pleťové. Některé ženy mají ve zvyku používat pouze jeden odličovač na oční partie i na pleť. To však není dobré. Oční okolí je daleko jemnější než zbytek vaší pleti a zaslouží si tedy řádnou péči.

Jak se můžu líčit, aby byla moje pleť v dobré formě?

Do každodenních rituálů můžeme zahrnout také nanášení make-upu. Zvolená líčidla by měla být především kvalitní. Nanášet bychom je měly na perfektně vyčištěnou pleť. K tomu slouží nejrůznější pleťová mléka, pěny či tonikum. Konzistenci si pečujícího přípravku si můžete vybrat podle vašich preferencí. Máme-li pleť vyčištěnou, můžeme na pleť nanést základní bázi krému. Podkladová báze připraví vaši pleť na další líčidla. Make-up by měl být kvalitní. Rozhodně nepoužívejte prošlá líčidla. Doba spotřeby na každém obalu by měla být dodržena. Jinak si koledujete o červení flíčky, vysušená místa či o jinou reakci vaší pleti, která by se vám nemusela líbit. Make-up pak večer nezapomeňte odlíčit kvalitními kosmetickými přípravky. Důležité je, abychom použili přípravek, který je určený přesně na typ naší pleti. Tento aspekt je zcela zásadní. Někdo bojuje se suchou pletí, jiný zase s mastnou apod.. Jednotlivé přípravky tato specifika pleti zohledňují. Budete-li je tedy správně používat, můžete se těšit na svěží a zdravý vzhled vaší pleti.

A co vlasy, jako o ně pečovat, abychom docílili zářivého vzhledu?

Aby byla vaše vizáž dokonalá, měli byste pečovat i o vaše vlasy. Ty se totiž naší pleti přímo dotýkají. Po ránu vlasy vždy přečísneme kartáčem nebo hřebenem s dlouhými konci. Aby byly vlasy v dobré kondici, můžeme do nich aplikovat pečující olej. Ten je hydratuje a mnohdy i příjemně navoní. Využít můžeme také parfémy. Ty můžeme aplikovat např. za ucho či na krk. Některé ženy je rády stříknou i do oblasti v dekoltu. S vůní to však příliš nepřehánějte. Nejlépe používejte kousky s nižším podílem alkoholu nebo úplně bez něj.

Zdroj náhledového obrázku: Konstantin Yuganov / stock.adobe.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *