Autokamera

Jak se chránit nejen proti bezohledným řidičům? Zkuste kvalitní kameru a antiradar

S ohledem na stále frekventovanější provoz na silnicích má dnes už řada řidičů palubní kameru. Její využití rozhodně není od věci, protože se může stát naprosto neoddiskutovatelným důkazem v případě sporné situace u dopravní nehody. Chránit se na cestách ale nemusíme pouze vůči bezohledným řidičům, ale také proti radarům, které jsou dnes na mnoha místech, ačkoliv bezpečnost dopravy tam prakticky nijak neřeší.

Autokamera
Autokamera

Video to rozsoudí

Stala se vám dopravní nehoda, věděli jste, že jste v právu, ale bylo velice složité to prokázat? Zejména pokud už takovou zkušenost máte za sebou, o to více určitě uvažujete o palubní kameře. I ty nejlepší auto kamery už dnes koupíte za velmi zajímavé ceny. Dokáží mimo jiné poskytovat:

  • Výborný záznam za zhoršených podmínek
  • Vysoké rozlišení obrazu
  • Široký uhel záběru

Kromě toho pokročilé kamery disponují funkcemi, které obraz celkově dokáží vylepšit, například jej zbavit odlesků. Díky tomu budete schopni mít z jízdy skutečně křišťálově čistý záznam, který může velmi dobře posloužit v případě sporných situací v provozu. Nemusí se přitom nutně jednat hned o dopravní nehodu, ale je tady spousta jiných případů, kdy se vám takový záznam může hodit.

Ochrana proti nesmyslně umístěným radarům

Zejména pokud jezdíte často, můžete se snadno stát obětí radaru. Často o radaru ani nemusíte vědět a stačí pak několikrát překročit rychlost o pár kilometrů hodině a můžete si zadělat na problém, a to vás ani za celou dobu nemusí zastavit policista. V době, kdy jsou radary často umístěny tam, kde neslouží jako prevence, ale zejména jako vděčná kasička pro obce, stojí za to se proti nim chránit. Je dobré vybírat antiradary, které disponují pokročilými technologiemi, aby byly skutečně účinné. Důležitá je rychlá detekce běžně používaných policejních zařízení, ale také aktuální GPS databáze stacionárních radarů.