Jak koupit levný toner? Toto jsou možnosti

Tiskárny se dnes nepoužívají jenom ve firmách, ale používají se také v mnoha domácnostech. I proto, že jsou levné na pořízení a také proto, že ani spotřební materiál není zase až tak drahý. Pokud potřebujete pořídit levné tonery, podívejte se s námi, jaké jsou možnosti.

Osvědčená renovace

První varianta, která se nabízí, je takzvaná renovace. Jde o postup, kdy se vezme prázdný toner, se kterým se udělá několik úkonů:

  • zkontroluje se jeho kvalita,
  • vymění se některé díly,
  • doplní se práškem.

Díky tomu se používá stále stejný obal, který se nemusí platit. To se pochopitelně pozitivně podepisuje na ceně. Možnost koupit renovované tonery se tak ukazuje jako ta, která je cenově velmi výhodná. Možností, kde se dá takový toner koupit, je na našem trhu více než dost.

Zkuste i alternativní tonery

Náplně do tiskáren se dnes řadí do dvou skupin. První jsou takzvané originální, kdy je možné si třeba pořídit tonery Samsung. Takové, které tato značka přímo vyrábí. Kromě toho je možné zvolit i variantu tu alternativní. Takové náplně vyrábí různé firmy. Už jenom proto, že se u nich neplatí za značku, může být jejich cena o poznání nižší. Obvykle není problémem pořídit je za ceny, které jsou levnější i o několik desítek procent.

Nakupujte správně

I od toho se odvíjí, kolik budete platit. Co si pod správností nákupu představit? Třeba to, že budete nakupovat online a cenu konkrétní náplně si porovnáte napříč eshopy. I to jsou cesty, jak se dá třeba i několik stovek korun snadno ušetřit. Také nezapomínejte na fakt, že roli hraje i kapacita dané náplně. Tedy to, kolik toho s ní vytisknete. Obecně platí, že tonery s vyšší kapacitou vyjdou v přepočtu na cenu jedné stránky podstatně výhodněji. K tomu přidejte i možné množstevní slevy u různých prodejců a budete vědět, že i správný nákup ovlivní to, kolik budete platit.