Jak doložit měsíční příjem?

Většina půjček na našem trhu dnes vyžaduje v rámci svých podmínek hlavně potvrzení o příjmu. Týká se to segmentu jak nebankovního, tak samozřejmě také segmentu bankovního. Pokud v rámci toho budeme konkrétní, je třeba říci, že existuje několik možností, jak doložit měsíční příjem. Pokud vás zajímá, jaké to jsou, pojďme se na ně podívat.

Potvrzení od vašeho zaměstnavatele

Jednou z klasických metod je potvrzení od vašeho zaměstnavatele. Zde si můžete nechat potvrdit univerzální formulář, stejně jako konkrétní formulář, který vám poskytla banka či nebankovní společnost. Zaměstnavatel, nejčastěji tedy jeho účetní oddělení zde vyplní vše potřebné a následně můžete daný dokument využít k tomu, abyste svůj příjem jasně a zřetelně potvrdili.

Druhá možnost je už o něco jednodušší, jelikož souvisí s tím, zda dostáváte výplatní pásky, nebo nikoliv. Pokud ano, dá se právě ona skvěle použít k tomu, abyste doložili svůj příjem. Zde často mějte na paměti, že je třeba dodat několik po sobě jdoucích pásek.

Pomůže také výpis z účtu

Co může být neméně dobrou alternativou, která souvisí s doložením příjmu, to je také váš výpis z účtu. Pokud vám výplata zaměstnavatele chodí právě na něho, není nic jednoduššího, než ho při žádosti o peníze jednoduše ukázat. Často je platba jasně identifikovatelná, a jelikož se objevuje v pravidelném termínu a v podobné výši, není pochyb o tom, že se jedná právě o vaši mzdu. Zde nutno říci, že hlavně nebankovní společnosti tyto alternativy doložení bez problémů schvalují.

S výpisem z účtu může souviset i návštěva vaší vlastní banky. Pracovník na přepážce si totiž bez problémů zobrazí právě váš bankovní účet a tak v něm daný příjem také vidí. To pro vás znamená fakt, že zde není třeba ani daný výpis z účtu a přesto je příjem tímto způsobem doložen. Některé banky už v rámci něho mohou automaticky nabízet předschválené úvěry.