Bankovní účty bez poplatků

Aktuálně je na našem trhu na několik desítek bankovních domů. Ne všechny jsou ale stejně kvalitní. Pokud bychom se měli zaměřit na jeden hlavní parametr, jsou to určitě ceny. Nejvíce dnes lidí hledají bankovní účty bez poplatků, které jsou spojovány hlavně s novými bankami na našem trhu. A pokud vás zajímá, jaké to jsou, připravili jsme si pro vás objektivní přehled.

Účty zdarma bez jakýchkoliv podmínek

Začneme kategorií, která se týká účtů, které jsou skutečně zcela zdarma, a není třeba plnit žádné podmínky, jako jsou třeba minimální obraty, zůstatky, nebo platby kartou. Zde zcela určitě dominuje Fio banka, která je v tomto směru nejvyhledávanější volbou, která na našem trhu existuje. Určitě ale není jediná, jelikož stejně tak získáte zdarma účet také u ZUNO. Negativem této možnosti jsou však poměrně vysoké platby za výběry z bankomatů. Zdarma ale získáte účet také u Air Bank, která patří mezi jednu z nejmladších bank na našem trhu. Zde určitě oceníte to, že součástí účtu jsou příjemně vysoké úroky, čímž zhodnocujete své finance. Na co se vyplatí dále hledět, to je také:

  • Síť poboček
  • Síť bankomatů
  • Internetové bankovnictví
  • Reference

Jaké banky nabízejí bezplatné účty limitované podmínkami?

Podívat se ale musíme také na ty banky, které sice účet zdarma nabídnou, ale mají určité podmínky. Příkladem je Era, tedy Poštovní spořitelna, kdy můžete mít bezplatný účet ve chvíli, kdy zůstatek neklesne pod 15 000 korun českých. Dalším bankou v tomto segmentu je UniCredit Bank, která také nabízí možnost bezplatného vedení, ale pouze v případě, kdy objem měsíčních plateb, které jsou na účet přijaty, přesáhne 12 000 korun. Vedení účtu nebo bezplatné příchozí platby ale nabídne i Sberbank, u které je ale nutné počítat s platbami odchozími. V rámci nich počítejte s tím, že jsou zpoplatněny částkou 5 korun českých.