Hypotéka od České spořitelny

Vysnili jste si svůj byt či dům a nemáte na něj peníze? Nezoufejte, dnes je běžné vaše bydlení financovat hypotékou. Jednou z neoblíbenějších na trhu je hypotéka od České spořitelny a dnes si ji přiblížíme.

Česká spořitelna

Tato dnes velmi oblíbená banka s největším počtem klientů v ČR byla založena roku 1825 a spadá pod finanční skupinu Erste Bank Group od roku 2000.

Banka pravidelně získává prestižní ocení jako Banku roku 2013 a Nejdůvěryhodnější banka roku 2013.

Hypotéka

Hypotéka je účelový úvěr, který se využívá na financování a výstavbu rodinných domů, koupě nemovitostí, rekonstrukce či koupě podílů nemovitostí.

Hypotéky na bydlení od České spořitelny si můžete vzít v různé výši. Nejvíce záleží na vaší výplatě a poměru vlastních prostředků financování. Obecně nejlepší verzí hypotéky je 75% půjčených a 25% vlastních zdrojů. Daleko vyšší úrok pak budete mít při 100% hypotečním úvěru.

K hypotéce je bankou vyžadováno životní pojištění žadatele pro případ nesplacení v důsledku smrti, invalidity či pracovní neschopnosti. V případě, že se žadateli něco stane, pojistná rizika jsou sjednána ve výši doplacení hypotečního úvěru a doplacení dluhu. Připojištěním můžete dosáhnout dorovnání příjmu při ztrátě zaměstnání.

Výhody

S hypotékou u České spořitelny neplatíte poplatky za vyřízení, tak už to je pro vás úspora několika tisíc korun, dále je možnost on-line ocenění u bytů zdarma.

To, proč dělají hypotéky od České spořitelny tak oblíbené, jsou nízké úrokové sazby. Další zvýhodnění se pak nabízí při tří nebo pětileté fixaci, další věcí, která hraje roli při výši úroku je doba splácení delší než 20 let a jestli splácíte z aktivního osobního účtu České spořitelny.

Hypotékou lze financovat i družstevní byty či dřevostavby, dále je z hypotéky možné zaplatit ocenění nemovitosti, realitní či právní služby atd.

Možnost refinancování je možná před vypršením doby fixace, kdy nejste spokojeni ve vaší bance a chcete třeba nižší úrok či splátky.

Nevýhody

Administrativní nároky na hypoteční úvěry jsou ve všech bankách a Česká spořitelna není výjimkou. Úrok také závisí na vašich vlastních zdrojích a výši bonity.