Hypoteční banka – recenze a zkušenosti

Potřebujete hypotéku a pátráte, kde ji získat? Možná vám v orientaci na trhu hypotečních úvěrů pomohou i informace o Hypoteční bance. Ta by založena v roce 1991 a už v roce 1995 získala oprávnění k výdeji hypotečních zástavních listů. Proto jde u nás o první bankovní ústav, který se začal zabývat poskytováním hypotečních úvěrů. Od června 2000 je přitom tato banka součástí skupiny ČSOB.

Různé druhy hypotečních úvěrů

Na trhu s hypotečními úvěry patří mezi lídry. Nabízí úroky od 1,99 % a širokou škálu hypotečních úvěrů určených k financování bydlení, například hypotéka na byt v osobním vlastnictví do 70 % LTV, hypotéka na dům, pozemek, družstevní byt, rekreační objekt, stavbu nebo rekonstrukci, americká hypotéka, refinancování hypotéky. Splatnost těchto úvěrů se pohybuje od 5 do 30 let. Fixaci banka nabízí od 1 do 30 let. Není problém také provést v případě finančních možností klienta mimořádnou splátku. Ke kladnému vyřízení hypotečního úvěru je nezbytné doložit příjmy od všech žadatelů a zároveň také kupní smlouvu o nemovitosti. Tu je možné přinést například v podobě smlouvy o smlouvě budoucí. Pokud máte běžný účet u ČSOB a pojištění nemovitostí tamtéž, získáváte slevy n úrocích.

Jaké výhody klienti zdůrazňují?

  • Specializace na hypoteční úvěry zajišťuje dokonalý přehled o tomto trhu a širokou nabídku produktů na míru každému.
  • Osobní přístup ke klientům.
  • Existence virtuální pobočky. Klient má možnost se poradit s bankéřem každý pracovní den v době od 16 do 21 hodin a probrat s ním svoje nejasnosti a požadavky.

Samozřejmě klienti vnímají i určité nevýhody. Které to jsou?

  • Příliš specializované bankovnictví zaměřené jenom na jednu konkrétní oblast.
  • Banka nemá internetové bankovnictví. Klienti pouze dostávají každý měsíc elektronicky nebo písemně výpis ze svého hypotečního účtu.