Co je dropshipping aneb chcete pracovat z domova a zároveň rozjet vlastní podnikání?

Výraz dropshipping vám zatím nic neříká? Nevadí, princip tohoto podnikání z domova pochopíte během chvilky, a pokud si troufnete, můžete to rovnou zkusit rozjet. Hledáte způsob, jak podnikat a zároveň pracovat z domova a bez počátečních investic? Právě dropshipping může být přesně pro vás. Na jakém principu to celé funguje?

Založte si internetový obchod a plňte si sny

Řada lidí si přeje podnikat, nejlépe bez větších počátečních investic a co nejjednodušeji. Dropshipping je formou obchodování, kdy můžete mít vlastní internetový obchod, prodávat zde nejrůznější zboží, ovšem bez nutnosti vlastních skladových prostor a zásob. Dropshipping umožňuje obchodní spolupráci mezi dvěma internetovými obchody. První takový internetový obchod funguje jako pouhý zprostředkovatel zboží a přes druhý internetový obchod, který zboží nabízí a prodává, ho pak posílá rovnou k zákazníkům.

V praxi si to lze představit velmi jednoduše. Je nutné najít si takový internetový obchod, který bude ochoten s vámi spolupracovat a zboží ze svého skladu posílat přímo k zákazníkům, kteří si u vás zboží objednají. Můžete tak prodávat zboží, které ale nemusíte mít vy osobně na skladě. Dropshipping není však to stejné, jako známé přeposílání objednávek. Na faktuře za zboží totiž bude vaše obchodní jméno. Zboží tedy prodáváte jako svoje, i když nejste zprostředkovatelem prodeje. Jaké kroky jsou vaším úkolem?

Dropshipping v praxi

I když se to může zdát na první pohled poněkud komplikované, není tomu tak. Vy si musíte založit internetový obchod, kde budete prodávat dané zboží, to si pak zákazník může vybrat a objednat. Přijatou objednávku pak vy přepošlete druhému internetovému obchodu, tedy dodavateli. Za zboží dodavateli zaplatíte sumu, kterou si předem dohodnete, tato suma musí být logicky nižší, než cena, za kterou prodáváte zboží na svém e-shopu.

Zbytek práce je pak právě na dodavateli, ten zboží ze svého skladu zabalí a odešle přímo zákazníkovi, na faktuře ale už bude opět jen vaše jméno. Zákazník ale za zboží zaplatí vám, právě rozdíl ceny je pak vaším přímým výdělkem. Vy zboží, které budete nabízet a prodávat nemusíte přebírat, nemusíte jej tedy mít doma. Pokud byste totiž chtěli provozovat vlastní e-shop a nakupovat běžně od dodavatele nebo ve velkoobchodě, museli byste na to mít i prostory.

S případnými riziky je nutné počítat vždy

Dropshipping může a nemusí být ideálním podnikáním. Výhody jsou zřejmé, zaplatíte jen za to, co si u vás zákazník skutečně objedná, ovšem pokud bude objednávka zrušena nebo dojde na reklamaci, budete si s tím už muset poradit sami. Ušetříte ovšem spousty času, protože objednávky nemusíte balit ani odesílat, nemusíte se starat o to, zda je všechno nabízené zboží na skladě, to má na starosti obchod, se kterým spolupracujete. Do ceny, za kterou ale budete vy zboží na svém internetovém obchodě nabízet, musíte připočítat i marži a náklady spojené s poštovným a balným.

Pokud budete chtít být úspěšní, musíte si najít ke spolupráci důvěryhodný internetový obchod, ten by totiž měl plnit všechny dohodnuté závazky a podmínky, jinak budete mít problémy se zákazníky vy. Spolupráci tak logicky musí předcházet dobře sepsaná smlouva, kterou by se měly chránit obě strany.

Jak začít?

Pokud se vám tenhle způsob podnikání líbí, můžete se začít poohlížet po internetovém obchodě, který by s vámi do takové spolupráce šel. Jistě se vám to může podařit, dropshipping je poměrně populární. Pak si už jen stačí založit vlastní internetový obchod a můžete se pustit do jeho propagace. Můžete pracovat pohodlně z domova a podnikat bez větších rizik. O tom, co budete na svém internetovém obchodě nabízet, rozhodujete vy.

Na tomto principu můžete rozjet své podnikání v podstatě kdykoliv. Nákupy na internetu lidé vyhledávají stále více, o zákazníky byste tak nemuseli mít nouzi.

Zdroj foto: www.freepik.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *