Co je CashBack a vyplatí se ho začít využívat?

Na internetu dnes prostřednictvím online obchodu nakupuje řada lidí a možná i vy. Víte ale o tom, že prostřednictvím těchto obchodů můžete dostat část svých utracených peněz zpět? Říká se tomu CashBack a tuto službu můžete začít využívat kdykoliv.

Co je CashBack?

Pokud běžně nakupujete na internetu v e-shopech, můžete začít využívat službu CashBack. Stačí, když začnete využívat jeden z takzvaných cashback portálů. U nás jsou to tři nejvyužívanější portály, díky nimž můžete za své nákupy na internetu dost výrazně ušetřit.

Jejich názvy jsou: Plná Peněženka, Tipli nebo Hamty. Pokud jeden z těchto portálů začnete využívat, při nákupu na jejich partnerském e-shopu se vám vrátí určité procento ze zaplacené částky za zboží zpět. Takto můžete sbírat procenta při každém dalším nákupu a ušetříte pravidelně.

Jak to funguje v praxi?

Obchody potřebují zákazníky, a čím více, tím lépe. Cílem je samozřejmě získat co nejvíce nových zákazníků a ty je potřeba motivovat, protože konkurence je dnes veliká. Je jasné, že každý prodejce si stanovuje svou marži, na které vydělává.

Marže je vždy určité procento, některé obchody však jsou ochotné z marže dát nějakou část právě prostředníkovi, v tomto případě cashback portálu. Ten se s vámi jako se zákazníkem o tato procenta rozdělí. Trží tedy nakonec úplně všechny tři strany. Prodejce, portál, ale nakonec i vy.

Procenta z nákupů se vám sčítají

Vy si koupíte zboží, a jelikož budete součástí cashback portálu, ten vás odmění, protože od partnerského obchodu dostane podíl na tržbě. Stačí se na cashback portálu zaregistrovat. Potom, až uděláte objednávku na partnerském e-shopu a zaplatíte za zboží, budou se vám střádat procenta z nákupů. Obvykle jde o 1-10 procent z každého dokončeného nákupu. Tato procenta se vám nakonec nasčítají – a vy si je budete moci převést na svůj účet ve finanční hotovosti.

Pokud nakupujete hodně a často na internetu, může vám CashBack docela slušně ušetřit peníze.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *