Podnájem: Jak v tomto případě ušetřit na bydlení?

Zdražuje se sice všechno, ale náklady na bydlení zůstávají stále nejvýraznější položkou na seznamu všech měsíčních nákladů. A pokud bydlíte v podnájmu, máte docela smůlu, protože mít vlastní bydlení je vždy tou levnější variantou. Ale i na podnájmu se dá docela dobře ušetřit.

Musíte se ale uskromnit nebo hledat byt v té méně lukrativní lokalitě. Zde je pár tipů, jak to udělat, aby vás bydlení zcela nevysávalo.

Podle čeho se stanovuje výše nájemného?

Na výši měsíčního nájemného se odráží více faktorů. Za větší byt zaplatíte vždycky více, stejně tak jako za byt, který se nachází v centru města. Někdy se tak skutečně vyplatí dojíždět do města za prací než bydlet přímo v centru. Počítá se i to, zda má byt balkon, vlastní místo na parkování, sklep nebo jaký je z bytu výhled do okolí.

Můžete tak najít stejně velký byt i o polovinu levnější, když budete dobře hledat a vzdáte se jistých nároků. Stačí se mnohdy poohlédnout po bydlení za městem a už můžete ušetřit tisíce korun za měsíc. Ceny za podnájem se pak liší i podle toho, v jakém okresu se bydlení nachází.

Se zařízením nebo bez

Při hledání nového podnájmu zvažte i to, zda půjdete do bytu zařízeného nebo do bytu bez zařízení. Pokud totiž budete mít možnost nastěhovat se do holého bytu, kam si všechno přinesete vlastní, opět výrazně ušetříte. Jakmile majitel bytu totiž nechá k dispozici i své zařízení, jako je nábytek či spotřebiče, logicky si navýší i cenu nájemného. Pro začátek se tak raději uskromněte a zařízení si postupně sežeňte vlastní.

Najděte si spolubydlícího

Možnost spolubydlení asi nevyužije rodina s dětmi, ale pokud jste sami, popřípadě pokud chcete bydlet s partnerem nebo kamarádem, můžete tuhle variantu zvážit. Spolubydlící si totiž nehledají dnes jen studenti vysokých škol. I pracující svobodní lidé hledají k sobě do bytu spolubydlící, i tím se totiž výrazně snižují náklady na bydlení. Tohle pak oceníte zejména pokud se rozhodnete zůstat ve větším městě. Můžete si tak pronajmout ne celý byt, ale jen jednu místnost.

I za podnájem můžete ušetřit, chce to jen chvíli hledat.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *