Chcete ušetřit za tisk? Používejte alternativní tonery a řiďte se chytrými tipy

Ideálním způsobem, jak zlepšit finanční situaci rodiny, je zvýšení příjmu. Jenomže to bohužel není vždy možné, a tak nezbývá, než se snažit minimalizovat výdaje. Jednou z možností, jak ročně ušetřit až několik tisíc korun, je výměna originálních náplní v tiskárně za alternativní tonery. Schválně si spočítejte, kolik vás pravidelný tisk dokumentů a fotografií stojí. Zjistíte, že jde o nezanedbatelnou částku. Díky neoriginálním barvám se vaší peněžence zase o něco uleví.

Neoriginálních tonerů se nemusíte bát (ale mějte se na pozoru)

Neoriginální tonery pochází z produkce jiných firem než výrobců tiskáren. Jsou výrazně levnější, často i více než o 80 %, což v praxi znamená úsporu ve výši až několika set korun za jedno balení. Kolik ročně ušetříte pak logicky závisí na spotřebě. Platí, čím více tisknete, tím více ušetříte.

Nabízí se však otázka, zda není daní za nízkou cenu špatná kvalita. V tomto směru můžete být naprosto v klidu, protože levné tonery HP i jiné značky od prověřených výrobců jsou z hlediska kvality srovnatelné s originálním zbožím. Měli byste se však vyhnout produktům neznámého původu – u těch skutečně hrozí, že kvalita tisku nebude tak dobrá a v horším případě i porucha tiskárny.

Neoriginální náplně se vyrábí pro všechny značky tiskáren. Snadno seženete kvalitní tonery Canon, Lexmark, HP, Dell, Samsug i jiné značky.

Další zajímavé způsoby, jak ušetřit při tisku

Pokud vám nestačí úspora formou výměny toneru, můžete vyzkoušet některý ze speciálních programů, jako je například Ink Saver. Tyto aplikace umožňují optimalizaci nastavení tisku s ohledem na minimální spotřebu barvy.

Další možností jsou tzv. ekonomické fonty. Jedná se o typy písma, které nejsou náročné na barvu.

Úspory dosáhnete také tím, že budete dokumenty tisknout v černobílém režimu.