Kolik vám vynese spoření v bance?

Kdo má zájem spořit peníze, je pro něho rozhodně ideální možností využít služeb, se kterými přicházejí tuzemské banky. Nejjednodušším řešením jsou rozhodně spořicí účty, se kterými je spojena i řada pozitiv. O jaká se jedná? Je to:

  • Jednoduché založení
  • Možnost okamžitého vybrání peněz
  • Garance zhodnocení

Tolik k pozitivům, které nabízejí spořící účty. Nyní se podívejme na to, kolik vám takové spoření může nabídnout zhodnocení. Hned v úvodu je dobré říci, že výše není tak výrazná, jako je tomu u klasických investic.

Moneta Money Bank

Stále populárnější banka, která dokáže vycházet klientům maximálně vstříc v tom, že je spojena řada inovativních služeb. A i celkový výhodnost. Pokud se rozhodnete pro toto spoření, znamená to pro vás možnost získat spořicí účet se zhodnocením až 1,1 procenta ročně.

Air Bank

Malá a mladá banka, která ale dobře víc, co klientům nabídnout, pokud jde o možnosti spoření. Její spořicí účet totiž umí nabídnout celkem zajímavé zhodnocení, které činí přesně jedno procento. I tato banka se díky tomu řadí mezi ty nejzajímavější, které na našem trhu existují.

Sberbank

Také jedna z novějších bank u nás, která má však ve východní Evropě celkem bohatou tradici. Jedná se o banku, která umí nabídnout také celkem výhodné spoření. Pokud jde o spořicí účet, který je označený jako Fér spoření, tak je nutné říci, že jeho zhodnocení je celkem příjemné, jelikož zde mluvíme o výši 0,83 procenta, což je rozhodně velmi zajímavá hodnota.

Equa bank

Další potvrzení toho, že malé banky na tom jsou z hlediska zhodnocení celkem dobře. Kdo si otevře konto právě u této banky, a to to nesoucí název Hit, ten se může těšit na to, že jeho vložené finanční prostředky budou zhodnocovány o 0,8 procent.

Stále méně, než inflace

Na závěr však dodejme, že i když spořicí účty přinášejí jistoty spojené s garancí, míra zhodnocení je stále celkem nízká a málokdy pokryje i inflaci.