Potřebujete převést peníze do zahraničí? Máte víc možností

Převody peněz jsou stále jednodušší a stále rychlejší. Nejde vždy jenom o možnost převést peníze v rámci tuzemských bank a účtů. Velmi často je nutné poslat peníze i do zahraničí. Jak na to a jaké jsou možnosti?

SEPA platby

Jedna z nejznámějších možností, které dnes existují. Jde takzvané SEPA platby. Nutno ale říci, že nejsou ideální pro všechny situace. To proto, že SEPA platby se vztahují jenom na země Evropské unie, ke kterým je přidáno ještě několik dalších zemí. Nejde tedy o univerzální možnost. Pokud však země v daném seznamu je, jde o možnost nejvýhodnější.

Klasická bankovní převod

Zde už můžeme říci, že jde o možnost univerzální, kdy není problém poslat peníze kamkoliv. Jedná se o klasický mezinárodní bankovní převod, který dnes nabídne většina bank. Nutno ale říci, že se jedná o variantu, která je celkem drahá a také nutno počítat s tím, že doba daného převodu může být celkem dlouhá. S tím je třeba při tomto řešení počítat.

Převod v rámci stejných bank

I toto je možnost, jak převést peníze do zahraničí. Nutno ale říci, že tuto variantu určitě nenabízejí všechny banky a platí i to, že ne vždy je možné peníze poslat kamkoliv. Mezi nejznámější možnost se rozhodně řadí Fio banka, která nabídne bezplatné převody na Slovensko, na SK účet. Jde však spíše o výjimku. Pokud však u dané banky máte účet a zároveň potřebujete poslat peníze právě na Slovensko, a to osobě která má také účet u dané banky, tak musíme jasně říci, že je to nejjednodušší možnost.

Pomocí Western Union a dalších služeb

I toto je jedna ze zajímavých možností, jak převézt peníze do zahraničí. Western Union má mnoho poboček po celém světě. Lákadlem je celkem dobrá rychlost převodu, i nízké poplatky. Zaujme ale i jednoduchost. Stačí přinést peníze na jednu z poboček, ty lze složit a následně určit, kam konkrétně se mají převést a komu.