Jak na bezpečné půjčování? Přečtěte si, jakých pravidel se držet

Schází vám peníze a rozhodli jste se, že svízelnou situaci zachráníte půjčkou? Aby se skutečně jednalo o záchranu a nikoliv pomyslný počátek konce, budete muset dodržet přísná pravidla zodpovědného půjčování. Proč? Protože půjčit si je snadné, ale půjčit si tak, aby váš rozpočet neutrpěl ještě větší ránu, tak jednoduché není.

Máte dost peněz na umoření dluhu?

Fakt, že jste momentálně bez volných finančních prostředků, samozřejmě nemusí nic moc vypovídat o vašich příjmech. Přesto si dobře spočítejte, zda budete schopni splátku bez problémů uhradit. Bez ohledu na to, zda projevíte zájem o bankovní, nebo nebankovní půjčky, vám musí zůstat dostatek peněz na všechny běžné výdaje.

Půjčujte si u prověřených poskytovatelů

Naprostou samozřejmostí by mělo být půjčování u „značkových“ společností. Tedy u těch, které jsou na trhu dostatečně dlouhou dobu a těší se dobrému jménu. To platí především v nebankovním segmentu, který byl až donedávna plný nepříliš solidních firem. V současné době může legálně nabízet půjčky pouze ověřený poskytovatel úvěru.

Zároveň si uchovejte záznamy o platbách pro případ, že by se splátka nepřipsala. Budete mít v ruce důkaz, že jste částku svědomitě uhradili.

Vyberte si nejvýhodnější nabídku

Solidní poskytovatel úvěrů na vás nebude nijak tlačit. Pamatujte si, že nemusíte kývnout na žádnou nabídku. Naopak si můžete vybrat takovou, která pro vás bude nejvýhodnější. Ideální půjčka online vás nebude stát ani korunu navíc – některé společnosti nabízí tzv. první půjčku zdarma. Je určena novým klientům a při dodržení stanovených podmínek je RPSN 0 %.

Přečtěte si smlouvu

Častým nešvarem zájemců o půjčku je podpis neprostudovaných dokumentů. Taková chyba vás může stát spoustu nervů a ještě více peněz. Přečíst si smluvní podmínky je naprosto zásadní!