Bankéř nebo finanční poradce? Kdo vám pomůže více?

Ne každý musí segmentu financí dobře rozumět. Proto je vhodné vyhledat kvalitní pomoc. Jak na ni? Jsou dvě možnosti. První nabízí bankéř a druhou finanční poradce. První osoba je primárně spjata s konkrétní bankou, ve které je zaměstnán. Druhá osoba může působit nezávisle ne trhu a nabízet produkty různých institucí.

Výběr z možností

Pokud chcete mít při sjednávání různých finančních produktů výběr z více konkrétních možností, potom jasně doporučíme jít cestou finančního poradce. Tedy toho, který je takzvaně nezávislý. U něho je jistota, že dá vybrat z více konkrétních variant. Bankéř se naopak orientuje jenom na banku, pro kterou pracuje. Produkty jiných bank nenabídne.

Doporučení nejlepšího produktu

Kdo ho může dát? Jistě je to bankéř. A to hned z několika konkrétních důvodů. Mezi takové řadíme především:

  • Následnou kontrolu banky
  • Práci za fixní mzdu
  • Jasné směrnice

Kdo naopak nejlepší produkt nabídnout nemusí, to je finanční poradce. Důvodem je to, že bývá placený z provizí. Není výjimkou, že řada z nich hledí hlavně na to, aby získala co možná nejvíce peněz.

Znalosti

Zde bude zcela jistě dominovat bankéř. Mimo jiné proto, že je zaměstnancem banky, která si pravidelně znalosti prověřuje, ale také je doplňuje. Jistotou znalostí je i to, že nabízí méně produktů, a tak se v nich bude dobře orientovat. Finanční poradce zde bude mít mezery, a to jak proto, že může nabízet široké portfolio produktů, tak i proto, že je jenom na něm, zda se bude nebo nebude cokoliv učit a doplňovat si znalosti.

Dostupnost lidí

Domluvit si schůzku s bankéřem může být často složité, jelikož než bude mít čas, můžete čekat i několik dní. A u finančních poradců? Zde je jasný boj o klienty. A tak nemusí být výjimkou, že se s ním můžete sejít třeba i jenom hodinu po prvotním telefonátu. Zde je tedy jasné, kdo s ohledem na dostupnost nabídne lepší služby.